• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 708
  • Dünkü Görüntülenme: 1460
  • Toplam Görüntülenme: 3804253

Zonguldak’ta Kovid-19 salgınıyla mücadelede ek ilave tedbirler getirildi

24 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
33 defa okundu.
Zonguldak’ta Kovid-19 salgınıyla mücadelede ek ilave tedbirler getirildi

Zonguldak’ta, özel araç içerisinde aynı aileden olmayan birden fazla kişi olduğu durumlarda ve güvenlik ile trafik uygulamalarında iletişim anında araçta tek kişi olsa dahi mutlaka maske takılması zorunluluğu getirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kent genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesi amacıyla birtakım kararlar aldı.

Kurul tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşlerle diğer kamu kurum ve kuruluşları ve özel eğitim kurumları bünyesindeki kreşler ve gündüz bakım evlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin devamının sağlanmasına karar verildi.

Yüz yüze eğitim faaliyetlerine müsaade edilen kreş ve gündüz bakım evlerinin, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve tedbirlere uygun şekilde çalışmalarını temin etmek amacıyla valilik, kaymakamlıklar ve bunlara bağlı taşra birimlerince etkin şekilde denetlenmesi kararı alındı.

Kurul ayrıca özel araç içerisinde aynı aileden olmayan birden fazla kişi olduğu durumlarda ve güvenlik ile trafik uygulamalarında iletişim anında araçta tek kişi olsa dahi vatandaşların mutlaka maske takmasını zorunlu hale getirdi.

Söz konusu kararlara uyulmaması halinde idari para cezası uygulanacağı, ilgililer hakkında adli işlem başlatılacağı belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN