• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 514
  • Dünkü Görüntülenme: 3736
  • Toplam Görüntülenme: 4043831

Zonguldak’ta İlçeler arası giriş ve çıkışlar da sınırlandırıldı.

7 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1105 defa okundu.
Zonguldak’ta İlçeler arası giriş ve çıkışlar da sınırlandırıldı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında il ve ilçeler arasındaki geçişlerin bu gece saat 24’ten itibaren sınırlandırıldığını açıkladı.

Vali Bektaş, İl Pandemi Koordinasyon Kurulu toplatısı sonrası koronavirüs salgınına yönelik yeni tedbirleri açıkladı.

Bektaş, bütün gayretlere rağmen bazı ilçelerdeki ana bulvarlarda hareketliğin istedikleri düzeyde azalmadığını söyledi. “Bunu yakalayamadığımız sürece bu işin üstesinden gelebileceğimizi düşünmüyorum” diyen Bektaş, şöyle devam etti:

“Bizim bilim kurulumuzun da tek istediği şey izolasyon. Bunu yapamadığımızda bu işi başaramayacağımızı söylüyorlar. Bunu gerçekleştirmek üzere bu gece 00.00’dan başlayarak 14 gün süreyle ilçeler arası geçişleri sınırlama kararı aldık. Yani Düzce’ye, Bartın’a girerken ya da çıkarken hangi şartlar aranacaksa, Ereğli’den Zonguldak’a gelirken ya da Devrek’ten Zonguldak’a gelirken aynı şartlar aranacak.”

Geçen hafta çarşamba ve cumartesi pazarlarını kapattıklarını da hatırlatan Bektaş, “Pandemi Kurulumuz il genelinde bütün pazarların 14 gün süreyle kapatılmasına karar verdi. Artık bugünden itibaren şehir sınırları içerisinde 14 gün süreyle pazarları açmayacağız” dedi.

Pazarcıların bir bölümünün seyyar olarak satış yapmasına izin verileceğini aktaran Bektaş, “Bunun yerine belediyeler, pazarcı esnafının bir kısmını yetkilendirerek mahallelerde, sokaklarda, caddelerde araçlarıyla seyyar pazarcılık yapmalarına imkan tanınıyor. Pazarcı esnafı halkın ayağına gidecek. Bu şekilde daha az bulaşma ihtimaline kavuşmak istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN