• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 984
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677615

Zonguldak’ta Geçen Yıl 28 Kişi Trafik Kazalarında Hayatını Kaybetti

14 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
476 defa okundu.
Zonguldak’ta Geçen Yıl 28 Kişi Trafik Kazalarında Hayatını Kaybetti

ZONGULDAK’TA GEÇEN YIL 28 KİŞİ TRAFİK KAZALARINDA HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürlüğü, Ramazan Bayramı öncesinde geçtiğimiz yılın karayolu trafik kaza istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre geçtiğimiz yıl Zonguldak’ta meydana gelen kazalarda 28 kişi hayatını kaybetti, bin 961 kişi ise yaralandı.
TÜİK Zonguldak Bölge Müdürlüğü, 2014 yılı Trafik Kazası istatistiklerini açıkladı. Geçtiğimiz yıl Zonguldak’ta bin 76 adet ölümlü yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Meydana gelen kazalarda ise 28 kişi hayatını kaybetti. Kazalarda bin 961 kişi ise yaralandı. Kazaların 761’i ise yerleşim yerinde meydana geldi. Bu kazalarda 13 kişi öldü, bin 230 kişi ise yaralandı. Kazaların 315’i ise yerleşim yeri dışında meydana geldi. 15 kişi bu kazalarda hayatını kaybederken 731 kişi ise yaralandı.
Kazalar ise en çok alkollü araç kullanmak, araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, aşırı hızla araç kullanmak ve sürücünün diğer kusurlu halleri gibi kusurlar sebebiyle meydana geldi. Kazalarda yaralananlar ise kask kullanmamak, emniyet kemeri takmamak, araçlara kontrolsüz şekilde binmek ve inmek gibi kusurlar yaşadılar.
Öte yandan Türkiye genelinde meydana gelen kazaların büyük çoğunluğu ise gündüz yaşandı.

15 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN