• Dolar Alış / Satış: 5.888 / 5.899
  • Euro Alış / Satış: 6.489 / 6.501
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 270
  • Toplam Görüntülenme: 3491199

Zonguldak’ta doğal afet!.

22 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
196

Zonguldak’ta etkisini artıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Zonguldak şehir merkezi olmak üzere Kozlu ve Kilimli ilçesinde her yer su altında kaldı. Zonguldak kent merkezinde bodrum katlarında olan birçok işyeri su bastı.

Kentin büyük kısmı sular altında kalırken Kozlu-Ereğli yolu aşırı sel suları nedeniyle trafiğe kapatıldı. Trafik akışı İncivez-Kavaklık kesiminden sağlandı. İlçelerde de durum değişmedi. Kozlu ilçesinde birçok işyeri sular altında kaldı. Mazgallar tıkandı. Ilıksu ve Değirmenağzı plaj girişleri taşan dere sonucu hasar meydana geldi. Kozlu İhsaniye ve Taşbaca köylerinde heyelan meydana geldi. Heyelanda yaklaşık 20 kişi AFAD tarafından kurtarıldı. Belediye ekipleri tıkanan mazgalları açmaya devam ederken, kent merkezinde çekilen sel sularından sonra esnaf temizlik çalışmasına başladı.

Kilimli ilçesinde de şehir merkezi ile İstasyon Caddesi sular altında kaldı. Kilimli kapalı pazar yeri ise göle döndü. Çatalağzı beldesinde de şehrin giriş kısmı sel sularıyla kapandı. Halk kendi imkanlarınca tıkanan mazgalları açarak sel sularının gitmesini sağladı.

Zonguldak’a edinilen bilgiye göre metrekareye 104 kilogram yağış düştü. Doğal afetin Zonguldak’a verdiği zararın büyük çapta olduğu ifade edildi.  (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN