• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Bugün Görüntülenme:
  • Dünkü Görüntülenme:
  • Toplam Görüntülenme:

Zonguldak’ta doğa yürüyüşü düzenlendi…

28 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
251


Cumhuriyet Bayramının 95. Yılı dönümü kapsamında Zonguldak Valiliği öncülüğünde doğa yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe katılım oldukça yüksek oldu.

Kilimli Radartepe tesislerinden başlayan ve Çatalağzı Ömerağzı sahilinde son bulan ve yaklaşık olarak 10 km parkurlarda çok sayıda kişinin katıldığı yürüyüş oldukça güzel geçti.

Yürüyüşe, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Kilimli İlçe Kaymakamı Ünal Koç, AFAD Müdürü Ahmet Güngör, Gençlik Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel, İŞKUR Müdürü Gönül Demirsu, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç ile çok sayıda daire müdürleri, STK temsilcileri ve kalabalık topluluk katıldı.

Yaklaşık 10 kilometre boyunca yürüyüş yapan katılımcılar daha sonra Ömerağzı sahilinde yürüyüşü sonlandırdı. Burada Çatalağzı Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri düzenlendi. Gösterinin ardından yürüyüşe katılanlara yemek ikram edildi.

Yürüyüş sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar; “Ülkenin ihtiyaçları enerjidir, bu tartışılmaz. Olmazsa olmaz bir durum. Bunun üretimini de belirli alanlara yapmak zorundasınız. Bir ormandan yada yoldan geçmek istiyorsa yapmak zorundasınız. Herhangi bir yerde termik , elektrik santrali kurmak gerekiyorsa bunu da kurarsınız. Burada şunu söylemek lazım. Doğru iş yapmak lazım. Doğru yeri bulmak lazım ve doğru bir şekilde yapmak lazım. Buradaki halkımızın, gazdan, salınan dumanlardan sağlığı zararlı bir seviyeye ulaşmışsa, Dünya sağlık Örgütü yada sağlık şartları açısından eşik aşılmışsa elbette ki yenileri de yapılmamalıdır. İnsan sağlığından daha önemli bir şey yok. Size çok komik bir şey anlatayım. Çanakkale’de ufak bir firma termik santral kurmak istiyorlardı bana ulaşmışlardı. Bir tanesi Gelibolu diğeri de Küçükköy tarafına. Sonra bu gezi olayları tüm Türkiye’yi rahatsız etmişti. Tabii ki bende devletin valisiydim. Birde bu gezi olaylarında başından sonuna kadar karşı olan, Türkiye’ye zarar verdiğini düşünen, dış güçlerin bunu istediğini, tetiklediğini bilen biriydim. Buna rağmen ben onlara demiştim ki; “Eğer bu santralleri bizi aşarak Ankara’dan, bakanlıklardan, ruhsat, izin alırsanız bu gezicileri arkama alır, bende eylem yapar, dolaşırım” dedim. Onlarda şaşırdılar, gittiler ve bence korktular. Bunu da yapmak lazım, tabii vatandaşa zarar ziyanı varsa. Doğru iş yapmak lazım” dedi.

Son olarak Uğur Mumcu kavşağında yapılan düzenlemelerle ilgili olarak Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Vali Ahmet Çınar’a kavşağı son olarak beraber gezmesi teklifinde bulundu. Vali Çınar ise teklifi kabul etmesinden sonra burayı memnuniyetle gezeceklerini ve inceleyeceğini ifade etti. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN