• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 306
  • Dünkü Görüntülenme: 296
  • Toplam Görüntülenme: 4743331

Zonguldak’ta ağlatan mezuniyet

29 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
737 defa okundu.
Zonguldak’ta ağlatan mezuniyet

 
AĞLATAN MEZUNİYET
– FAKÜLTE BİRİNCİSİ BAŞARISI İÇİN 15 YIL ÖNCE KAYBETTİĞİ BABASINA TEŞEKKÜR ETTİ; BÜTÜN SALON AĞLADI

Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi birincisi Esra Öztürk, 15 yıl önce kaybettiği babası için “Bu başarımı şu an burada beni göremeyeşinin burukluğunu yaşadığım babama sonsuz teşekkür ederim” dedi. Sunucu dahil herkes gözyaşlarına boğuldu.

Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından 2014-2015 Akademik Yılı Fen Edebiyat Fakültesi Mezuniyet töreni düzenlendi. Farabi Kampüsü Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde Türkiye’nin dört bir yanından gelen aileler mezun olan çocuklarını mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.
Coşkuyla başlayan mezuniyet töreninde kep ve cübbelerini giyen Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri sırayla salona girdiler. Öğretim üyeleri de öğrencilere eşlik etti. Salonda saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte törene geçildi.
SUNUCU DAHİL HERKES AĞLADI
Fen Edebiyat Fakültesi’ni birincilikle bitiren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Esra Öztürk, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Kürsüdeki konuşmasında eğitim öğretim hayatını arkadaşlarıyla birlikte tamamladığını söyleyen Öztürk, konuşmasının sonunda ise 15 yıl önce kaybettiği babasını andı; bütün salon duygu dolu anlar yaşadı.
Babası Satılmış Öztürk’ü hastalık dolayısıyla kaybeden Öztürk kürsüde; “Bu gün hayatımızın güzel bir dönemini kapatıp yeni bir döneme yelken açacağız. Bir nebze başarılı olduysam bunun sebebi edebiyata, şiire, kitaba olan sevgimdir. Bu başarımı istikrarlı çalışmama borçluyum. Yüreğimde bıraktığı boşluğu dolduramadığım, şu an burada beni göremeyeşinin burukluğunu yaşadığım babama, benim babam olduğu için sonsuz teşekkür ederim” dedi.
Esra Öztürk’ün konuşmasının ardından salondakiler alkış yağmuruna tuttu. Salonda bulunan öğrenciler, öğretim üyeleri ve aileler gözyaşlarına boğuldu. Ailesinin de sahneye gelmesi üzerine fakülte birincisi Esra Öztürk mezuniyet kütüğüne isminin bulunduğu metal plakayı çaktı.
Fakülte Dekanı Prof. Dr. Sadi Şen de konuşma yaparak mezuniyetin coşkusunu yaşadıklarını belirtti. Konuşmaların ardından öğrencilere diplomaları verildi. Tören keplerin havaya atılması ile son buldu.

17

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN