• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 812
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677443

ZONGULDAK’TA 3 KİŞİ TELEFON DOLANDIRICILARININ HEDEFİ OLDU

7 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
620 defa okundu.
ZONGULDAK’TA 3 KİŞİ TELEFON DOLANDIRICILARININ HEDEFİ OLDU

ZONGULDAK’TA 3 KİŞİ TELEFON DOLANDIRICILARININ HEDEFİ OLDU

– SOMA’DA MADENDE ÇALIŞARAK KAZANDIĞI PARASINI DOLANDIRICILARA KAPTIRDI

Zonguldak’ta 3 kişi telefon dolandırıcılarının hedefi oldu. Mağdurlardan biri 15 bin TL’sini dolandırıcılara kaptırırken, diğer mağdurların para kaptırması PTT çalışanı ve gazeteciler tarafından engellendi.
Son yıllarda artan telefon dolandırıcılığı olaylarına Zonguldak’ta yenileri eklendi. Telefon dolandırıcılarının hedefi olan 50 yaşındaki emekli madenci Ahmet Kurttekin 15 bin TL’sini dolandırıcılara kaptırdı. 49 yaşındaki bakkal Ramazan Altuntaş’ın 24 bin TL’sini ise PTT memurunun dikkati kurtarırken, 62 yaşındaki emekli maden işçisi Hüseyin Aydın ise 15 bin TL dolandırılmaktan gazeteciler sayesinde kurtuldu.

SOMA’DA YERİN METRELERCE ALTINDA ÇALIŞARAK BİRİKTİRDİĞİ 15 BİN TL’Yİ DOLANDIRICILARA KAPTIRDI
3 saat içerisinde meydana gelen 3 farklı olayda, ilk olarak Zonguldak’ın Kozlu ilçesine bağlı Siverek köyünde ikamet eden emekli maden işçisi Ahmet Kurttekin, Manisa’nın Soma ilçesinde maden ocağında çalışarak 20 yıl boyunca biriktirdiği 15 bin TL’sini dolandırıcılara kaptırdı. Kendisini polis ve savcı olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırılan Kurttekin, 83 yaşındaki babasının dolandırıldığını söylemesiyle Karaelmas Polis Merkez Amirliği’ne müracaat etti. 15 bin TL’yi üç farklı seferde köyünden taksiyle kent merkezine inerek yatırdığını ifade eden Kurtekin, Karakol çıkışında gazetecilere, “Ben cahil biriyim, siz gibi okumuş değilim. Benim kafam çalışmıyor” şeklinde konuştu.

PTT MEMURUNUN DİKKATİ 24 BİN TL’SİNİN DOLANDIRILMASINI ÖNLEDİ
İkinci dolandırıcılık olayı ise Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 49 yaşında olan ve Zonguldak’ın Kozlu ilçesine bağlı Bozca köyünde bakkal dükkanı işleten Ramazan Altuntaş, yıllar boyunca biriktirdiği 24 bin TL’yi kendisi savcı ve emniyet müdürü olarak tanıtan kişilere teslim etmek üzereyken PTT memurunun dikkati sayesinde engellendi. Olayın dolandırıcılık olduğunu fark eden PTT memuru hemen polis ekiplerini olay yerine çağırdı. Polis ekipleri ifadesini almak üzere Ramazan Altuntaş’ı polis merkezine götürdü.

DOLANDIRILMAKTAN GAZETECİLER SAYESİNDE KURTULDU
Son olay ise Zonguldak kent merkezindeki Gazipaşa Caddesi üzerindeki bir bankanın önünde meydana geldi. Telefon dolandırıcılığı haberlerini servis etmek üzere ofislerine giden muhabirler, aralarında telefon dolandırıcılığı konusunu konuştuğu sırada, yanlarına Hüseyin Aydın isimli bir kişi gelerek telefonda oğlu olarak tanıttığı kişinin vereceği hesap numarasını kağıda yazmasını istedi. Bunun üzerine gazeteciler durumu fark ederek hemen telefonu kapattırıp polis ekiplerini çağırdı. TTK’dan emekli ve şehit yakını olduğu öğrenilen yaşlı adamın telefon dolandırıcılarının hesabına 15 bin TL yatırmak üzere olduğu öğrenildi. Hüseyin Aydın ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
Polis üç olayla ilgili de geniş çaplı soruşturma başlattı.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN