• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 242
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714067

Zonguldakspor Madencilerle Buluştu.!

20 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
712 defa okundu.
Zonguldakspor Madencilerle Buluştu.!

geniebanner2
– MADEN KENTİNİN TAKIMI KÖMÜR KARASI YÜZLERLE BULUŞTU
– MADENCİLERLE LİDERLİĞİ KUTLAYAN KÖMÜRSPOR, ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VERDİ
– KÖMÜRSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ CAHİT TERZİ:
– “MADENCİLERİMİZİ TÜRKİYE’DE EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL EDİYORUZ

Spor Toto 3. Lig’de liderliğini sürdüren Zonguldak Kömürspor, maden ocağına inerek maden işçilerine moral verdi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesi’ne gelen Kömürspor heyeti, burada önce maden işçileri ile buluştu. Yerin 425 metre altına inen futbolcular ve teknik heyet ardından ocağın dışına çıkarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Taraftarı Süper Lig takımlarını bile sollayan Kömürsporlu futbolcular, liderliğin mutluluğunu işçiler ile birlikte yaşadılar. İşçilere moral de veren futbolculardan kaptan Suat Kerçin, “İlk defa maden ocağına iniyorum. Sağ olsun buradaki müdürüm bizleri davet etmişler. Ben de Zonguldak Kömürspor’un takım kaptanı olarak arkadaşlarımızın başında hocalarımızla beraber buraya geldik. Madencilerimizin ve işçi ağabeylerimizin çalışma şartlarını gördük. Tabii biz aşağıya, eksi 425’e indik. Onlar ekmek parası için iniyor. Biz onları ziyaret etme amacıyla ocağa indik. Bizim göğsümüzde taşıdığımız çekiç tokmak onların sırtında giydikleri ile aynıdır. Onların duası ile bizim arkamızda olduklarını biliyoruz. Kömürün karası bizim sahadaki alın terimizdir. İnşallah sezon sonu şampiyon olarak onları mutlu edeceğimizi biliyoruz. İnşallah şampiyon oluruz. Biz ziyaret amaçlı indiğimiz için onların duygularını yaşayamayız. Onların duygularını anlayabilmemiz çok zor. Ben korkmadım ama birkaç arkadaşımız korku yaşamış” dedi.

TEKNİK DİREKTÖR ESKİ MADENCİ
1979 yılında Karadon’da maden ocağında işe başladığını ifade eden Kömürspor Teknik Direktörü Cahit Terzi ise tekrar eski günleri hatırladıklarını ifade etti. Maden işçisini Türkiye ve dünyada en iyi şekilde tanıttıklarını söyleyen Terzi, şöyle konuştu:
“1979 yılında ben de Kilimli’de maden ocaklarında işe başlamıştım. Tekrar eski o günleri hatırladık. Madenin şartlarını bilen bir insanım. Gerçekten arkadaşlarımız çok riskli bir ortamda çalışıyor. Onlara önce tedbir sonra tevekkül diyoruz. Mutlaka can güvenliklerine dikkat etsinler. İş güvenliğine dikkat etsinler. Biz onları Türkiye’de en güzel şekilde temsil ediyoruz. Onun için onlara bu sene de şampiyonluk armağan etmek istiyoruz. Onları Türkiye’ye ve dünyaya en güzel şekilde tanıtmanın Kömürspor’la olduğunu düşünüyoruz. Biz onları dışarıda en güzel şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Onların alın teriyle kazandığı ekmek paralarının hepsine helal olduğunu, analarının ak sütü gibi helal olduğunu düşünüyoruz. Bizimle gurur duyacaklar. İnşallah bu sene onlara tekrar bir şampiyonluk zevki yaşatacağımıza inanıyorum.”
Zonguldak Kömürsporlu futbolcular, “Maden ocaklarında bu yaşanan kazaları ve olayları duydukça üzülüyoruz. Nasıl bir ortamda çalıştıklarını gerçekten merak ediyorduk. Bugün gördük, çok zor şartlarda çalışıyorlar. Havasız, kötü şartlarda çalışıyorlar. Her iş zor ama bu işin emek istediğini düşünüyorum. Allah hiçbirine kaza bela vermesin” diye konuştular.
İşçiler ile hatıra fotoğrafı çektiren Zonguldak Kömürspor heyeti, otobüse binerek alandan ayrıldı.

caydilbanner


AW248720

AW248720

AW248720 AW248720

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN