• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 866
  • Dünkü Görüntülenme: 1574
  • Toplam Görüntülenme: 3523901

Zonguldaklı gazeteci hayatını kaybetti!.

13 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
440
Zonguldaklı gazeteci hayatını kaybetti!.

7 Şubat 1933 yılında Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde dünyaya gelen ve uzun yıllardır Milli Gazete de yazarlık yapan Mehmet Şevket Eygi 86 yaşında hayatını kaybetti.

İlkokulu Galatasaray İlköğretiminde tamamlayan ve daha sonra lise yıllarını Galatasaray Lisesinde bitirip daha sonra 1952-1956 yıllarında Ankara Siyasal Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra kitap yazmaya başlayan ve aynı zamanda Milli Gazete de köşe yazarlığı yapan Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde 1933 yılında doğan Mehmet Şevket Eygi bugün akşam hayatını kaybetti.

1970’lerde yayınladığı Bugün gazetesi, haftalık Yeni İstiklalileBüyük Gazete kapandıktan sonra Son Havadis veSon Çağrı dahil çeşitli yayın organlarında makale yayımladı. Genel olarak Tasavvufi yaşam, bid’at hareketleri, mezhepsizlik, sabetaycılık, Osmanlı dönemi gibi konulara değinen Eygi, Milli Gazete’de köşe yazarlığı yaptı. Hayatını kaybeden Eygi’nin Gıybet İlleti, İslami Konular, Birkaç Yazı, Namazı Dosdoğru Kılmak, Yahudi Türkler Yahut Sabetaycılar, Ehl-i Sünnet’i Savunuyorum gibi eserleri bulunuyor.

CENAZESİ İSTANBUL’DA OLACAK

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Eygi’nin vefat haberini Twitter hesabından duyurdu. Sözcü Kalın, yaptığı paylaşımda “Muhterem #mehmetsevketeygi beyi kaybettik. Başımız sağolsun. Mevla gani gani rahmet eylesin. Cenazesi (13 Temmuz Cumartesi) ikindi namazını müteakiben Fatih Camii’nden kaldırılacaktır.” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN