• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 246
  • Dünkü Görüntülenme: 510
  • Toplam Görüntülenme: 4710853

ZONGULDAK VE BARTIN SOMA’DA BULUŞACAK

19 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
511 defa okundu.
ZONGULDAK VE BARTIN SOMA’DA BULUŞACAK

DÜZLÜ ZAHİRE YILMAZLAR geniebanner2 caydilbanner

ZONGULDAK VE BARTIN SOMA’DA BULUŞACAK
– MANİSA SOMA’DA ZONGULDAK VE BARTINLILAR DERNEĞİ KURULDU

Merkezi Manisa ilinin Soma ilçesinde kurulan Zonguldak ve Bartınlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 1 Ocak’ta Soma’da yapılacak olan etkinlikte Zonguldaklıları ve Bartınlıları bir arada buluşturacak.

Soma ilçesinde Başkanlığını Mustafa Sarı ve yönetim kurulu tarafından kurulan Zonguldak ve Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruluşunun yeni yılında yapacağı etkinlik dolayısıyla Çaycuma ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Adil Düzlü’yü ziyaret eden Başkan Mustafa Sarı ve yönetim kurulu üyeleri İlçe Başkanı Adil Düzlü’yü İlçe Başkanı olmasından dolayı tebrik ederek etkinlik davetiyesini sundu.
“SOMA’DA YAKLAŞIK 3 BİN 500 ZONGULDAKLI VE BARTINLI VAR”
Zonguldak ve Bartınlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Sarı ziyaret ve yapacakları etkinlik ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “Kendim Bartın’lıyım. Soma’da bir dernek kurmaya karar verdik. Zonguldaklılar ve Bartınlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Derneği kurduk. Soma’da bin 500’e yakın Zonguldaklı ve Bartın’lı çalışanımız var. Buna da aileleri de katarsak toplam Soma’da kalan kişi sayısı 3 bin 500 kişidir. Bizim bu derneğimizin amacı vatandaşlarımızı tek bir çatı altında toplayabilmek, hepimiz de gurbetçi olduğumuz için arkadaşlarımızın dernek adı altında toplamak için örneğin, sosyal anlamda, Allah göstermesin cenaze olduğundan ve ayrıca gurbetçi olduğumuz için bu tür yardımları yapabilmek ve gurbetçi arkadaşlarımıza ilk hedefimiz olarak yardımda bulunabilmektir. Ocak ayının ilk günü etkinlik yapmaya karar verdik. Derneğimiz de yeni olduğu için bu hem arkadaşlarımızı bir araya toplamak, tanışmak amaçlı olsun diye Zonguldak ilimizde bulunan Belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, il ve ilçe başkanlarımıza da davetiyelerimizi sunduk. İlçe başkanımız Adil beyi ziyaret ettik. Kendisine de davetiyemizi verdik. Buradan Bartın iline hareket edeceğiz. Bartın da belediye başkanlarımızın ve il, ilçe başkanlarımızı da ziyaret edeceğiz. Kendilerine davetiye sunacağız. Zonguldak ve Bartın da tüm halkımız Ocak ayının ilk günü Manisa Soma’da yapacağımız olan etkinliğe davetlidir. Etkinlikte sanatçı olarak Ramazan Çelik ve bir de bayan sanatçımız olacak. Etkinliğimize halkımızı davet ediyorum” diye konuştu. Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Adil Düzlü ise Zonguldaklılar ve Bartınlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Sarı ve yönetim kuruluna yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür ederek 1 Ocak’ta yapılacak olan etkinlikle ilgili destek vereceklerini ve bu derneğe herkesin sahip çıkmasını vurguladı. Başkan Düzlü, “Soma da yaşayan gurbetçilerimizin oluşturmuş olduğu Zonguldak ve Bartınlılar Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Başkanı Mustafa Sarı ilçe başkanlığımızı ziyaret ettiler. Soma da Zonguldak’ın madenci kenti olması sebebiyle yaşayan birçok vatandaşımızın olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla buradaki gurbetçilerimizi bir araya getirmek ve kaynaştırmak için böyle bir dernek oluşumunu orada sağladılar. Bizlerde elimizden geldiği kadar bundan sonraki süreçte yeni kurulan derneğimizi hem tanıtmak hem de oradaki arkadaşlarımıza katkıda bulunmak için elimizden gelen desteği vermeye çalışacağız. 1 Ocak yani yeni yılın ilk günü bir programları var. Büyük bir aksilik olmaz ise bizlerde bu programa katılmayı düşünmekteyiz. Bir aksilik olmazsa bizde orada olacağız. Biz arkadaşlarımızı gayretlerinden dolayı kutluyoruz. Başarılı çalışmalarında devamını diliyoruz. İnşallah amaçlarına hasıl olurlar. Soma’daki gurbetçi kardeşlerimize ve Zonguldak’taki ve Bartın d bulunan vatandaşlarımızı bu etkinliğe destek vermelerini ve bu derneğe sahip çıkmalarını arzuluyoruz” dedi.
Öte yandan 1 Ocak günü Manisa Soma da yapılacak olan Zonguldaklılar ve Bartınlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Derneği etkinliğinde Ramazan Çelik ve yerel sanatçıların sahne alacağı kaydedildi.

AW275024 AW275024

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN