• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 770
  • Dünkü Görüntülenme: 1028
  • Toplam Görüntülenme: 4046547

Zonguldak Türkali köyünde korona şüphesi nedeniyle bir gencimiz hastaneye kaldırıldı.

13 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3352 defa okundu.
Zonguldak Türkali köyünde korona şüphesi nedeniyle bir gencimiz hastaneye kaldırıldı.

Zongudak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyünde koronavirüs enfeksiyonu tanısıyla 1989 doğumlu 31 yaşındaki U. Engin, 5 gündür izalasyon altında kaldığı evlerinde rahatsızlanarak Çaycuma Devlet hastanesine kaldırıldı.

Aile kaynaklarından aldığımız bilgilere göre, Zongudak Çatalağzı beldesinde bir markette çalışan U.Engin’in, geçtiğimiz günlerde çalıştığı market sahibi ile bir çalışanının korona testinin pozitif çıkması nedeniyle 5 gündür ailesiyle yaşadığı evde izalosyan altında olduğu ifade edildi.

U. Engin’in abisi D.Engin Zonmedya haber merkezinin yaşanan süreçle ilgili sorularını cevaplayarak, kardeşiyle ilgili sonucun yarın belli olacağını, muhtemelen sonucun pozitif çıkacağını düşündüğünü söyledi.

Abi D.Engin, kardeşi U.Engin ile bir telefon görüşmesi yaptığını ve kardeşinin yoğun bakım ünitesinde değil, normal oda da kaldığını ve sağlık durumunun da iyi olduğunu açıkladı.

Muhtemelen yarın, Zonguldak’tan bir sağlık ekibinin Türkali köyüne gelerek, diğer aile üyelerinin 2 haftalık izalosyona alınacağı bilgisini paylaştı.

ANALİZ

“Bana birşey olmaz” mantığı bu virüsün en sevdiği insan tipidir. Malesef, bir çok yerde olduğu gibi, Türkali köyünde de bu mantıkla yaşayan bazı vatandaş var. Bu virüsle savaşmak için birlik beraberlik zamanıdır. Bu birliktelik Kurtuluş Savaşı kadar önemlidir. Yoksa hepimiz en sevdiklerimize, en yakınlarımıza veda edemeden keşkelerle başımızı duvarlara vurmak zorunda kalacağız.

Türkali Köyün’de bundan sonra başka vakaların olmaması dileğini sizlerle paylaşırken, bir başka korona vakasının ortaya çıkması durumunda, arayacakları günah keçisi U.Engin’miş gibi pis ağızlarında geveleyip konuşacak kendini bilmezleri tahmin etmek çok zor değil.

Yazdıklarım devletimizin belirlemiş olduğu korona tedbirlerine uyanları kesinlikle kapsamamaktadır. Kardeşim dahi olsa, kim üzerine alınırsa alınsın, umurumda değil, yarası olan gocunur, bu kadar net ve açık söylüyorum.

Köyümüzde bu tedbirlerden herkes sorumludur. Başta köyümüz insanları ve yönetimi olmak üzere herkes hem kendinden hemde herkesten sorumludur. Böyle hassas bir durum yaşanırken, “çay yerine alkol demleyip içen bazı gençlerimiz” hokuf yollarında, deniz kenarlarında, ara sokaklarda görünmediklerini sanmasınlar. 3 kuruş para kazanmak için tezgah altından içki satışı yapıp o parayı çoluk çocuğuna ve ailesine yediren (BAZI ESNAFLAR) biz bilmiyoruz sanmasınlar. Amma velakin, bunları görmezden gelip yetkililere bildirmeyen kim olursa olsun, banane mantığı en büyük gaflettir Dost acı söyler. Kim ki; Memleketini, devletini, köyünü ve köyünün insanlarını karısını sevdiği gibi, kardeşini sevdiği gibi ve çocuğunu sevdiği gibi severse benim yazdıklarımı anlayabilir. Kimse dondurmayı gösterip boş külahı uzatmasın. Kurallara uyalım… Uymayanları uyaralım.

 

REKLAM ALANI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN