• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4338
  • Dünkü Görüntülenme: 608
  • Toplam Görüntülenme: 4329337

Zonguldak Türkali köyünde 65 yaş üstü vatandaşlar ilk cuma namazlarını kıldılar.

13 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
14244 defa okundu.
Zonguldak Türkali köyünde 65 yaş üstü vatandaşlar ilk cuma namazlarını kıldılar.

Ülke genelinde olduğu gibi, Zonguldak’ın Kilimli İlçesine bağlı Türkali köyündeki 65 yaş üstü vatandaşlar, uzun bir aranın ardından ilk defa Cuma Namazı kılabilmenin mutluluğunu yaşadı.

Koronavirüs önlemleri ve normalleşme kapsamında Cuma namazlarının açık alanda kılınması şartıyla, tüm köy halkının birlikte Türkali İlköğretimokulu bahçesinde 89 gün sonra hep birlikte kılınan cuma namazında duygu yüklü anlar yaşandı.

 

Hep birlikte Cuma namazını kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Türkali Köyü Merkez Cami Başkanı Remzi Toplutepe, “Tüm vatandaşlarımızı okul bahçesine tek tek maske ve dezanfektan kurallarına uygun olarak aldık. Vatandaşlarımız abdestlerini evde alarak ve kendi getirdikleri seccadeleriyle namaz kıldılar.Yaşlı büyüklerimiz sıcaktan etkilenmemek için okul bahçesindeki üstü kapalı alanı seçtiler. Rabbimize hamd olsun, uzun bir aradan sonra eskisi gibi kalabalık bir şekilde Cuma Namazı kılmak nasip oldu. İnşallah eskisi gibi saflarımızın dolu olduğu günlere de yakında döneceğiz.” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN