• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1608
  • Dünkü Görüntülenme: 728
  • Toplam Görüntülenme: 4164323

Zonguldak Türkali köyü seçimini yaptı. Mehmet Durkut muhtar seçildi

6 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
561 defa okundu.
Zonguldak Türkali köyü seçimini yaptı. Mehmet Durkut muhtar seçildi

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyünde, toplam yedi adayın yarıştığı 6 Haziran muhtarlık seçimini vefat eden oğlunun yerine aday olan Mehmet Durkut kazandı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun farklı nedenlerle boş bulunan 752 köy ve mahallede muhtarlık veya ihtiyar heyeti için 6 Haziran’da seçim kararı vermesinin ardından, Türkali köyü muhtarlığına aday olan, Mehmet Durkut, Aydın Duman, Cihan Toplutepe, Turgut Karaca, Yasin Demirciler, Yunus Emre Demiralay ve Türkali köyünün ilk kadın muhtar adayı Şükran Güneri, Türkali köyüne daha iyi hizmet verebilmek için yarıştılar.

Zonguldak Türkali köyünde, bu sabah saat 08.00’de toplam 4 sandıkta başlayan oy verme işlemleri akşam saat 17.00’de sona erdi. Oy verme işlemlerinin tamamlanmasının ardından resmi olmayan kesin sonuçlara göre, sandık oy dağılımı şöyle oldu:

OY DAĞILIMI:

Mehmet Durkut (334 )
Aydın Duman (195 )
Cihan Toplutepe ( 109 )
Turgut Karaca (89 )
Yunus Emre Demiralay (39 )
Yasin Demirciler (22 )
Şükran Güneri ( 13 )
BOŞ OY : ( 2)
GEÇERSİZ OY : (3)
TOPLAM : 806

Türkali köyünde 980 kayıtlı seçmenden 801 kişi geçerli oy kullanırken 2 oy boş, 3 oy ise geçersiz sayıldı. Seçmen listesi 2 sene önceki liste olduğu için vefat edenler, il dışında çalışanlar ve diğer sebeplerden dolayı 174 kişi sandığa gidemedi. 334 oy alarak Türkali köyü muhtarı seçilen Mehmet Durkut, herhangi bir değişiklik olmaz ise, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine kadar Türkali köyü muhtarlık görevini üstlenecek.

Zonmedya olarak Türkali köyü muhtar adaylarını mücadelelerinden dolayı tek tek kutluyoruz. Türkali köyü muhtarı seçilen Mehmet Durkut’a başarılar diliyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN