• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 624
  • Dünkü Görüntülenme: 5394
  • Toplam Görüntülenme: 4418371

Zonguldak Türkali İlköğretim okuluna Kader Naime Yıldız anısına kütüphane açıldı.

27 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
46 defa okundu.
Zonguldak Türkali İlköğretim okuluna Kader Naime Yıldız anısına kütüphane açıldı.

2021 Mayıs ayında kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden 36 yaşındaki Kader Naime Yıldız’ın ismini yaşatmak adına kızkardeşi Bahar Yıldız ve annesi Sevim Aslan, Türkali İlköğretim okulunda bir kütüphane açarak Kader Naime Yıldız’ı ölümsüzleştirdiler.

Zonguldak Türkali İlköğretim okulu müdürü Murat Bacakoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bir köy okulu olan Türkali İlkokulu ve öğrencileri adına bu kütüphane büyük bir kazanım olmuştur. Bahar YILDIZ’ a ve ailesine kardeşinin ismini okulumuzda yaşatmak adına okulumuza kazandırdıkları bu güzel eser için teşekkür ederiz.” sözlerine yer verdi.

Bugün, Türkali ilköğretim okulunda saat 11:30’da gerçekleştirilen kütüphane açılış törenine Kilimli Kaymakamı Necdet Özdemir, Kilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Yıldız, Jandarma Komutanı İsmail Coşkun, Türkali Köyü Muhtarı Mehmet Durkut, Göbü Köyü Muhtarı Burhan Oral, Şirinköy Muhtarı Ergin Kardaş katıldılar.

Tören sonrası Kilimli Kaymakamı Necdet Özdemir ve beraberindeki heyet, okulu gezerek, öğrencilerle bir süreliğine sohbet ettikten sonra buradan ayrıldılar.

HABER FOTOĞRAFLARI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN