• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 534
  • Dünkü Görüntülenme: 992
  • Toplam Görüntülenme: 4170747

Zonguldak Türkali İlköğretim okulu öğrencisi Almina Saraç, İstiklal Marşımızı güzel okuma yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

11 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
42 defa okundu.
Zonguldak Türkali İlköğretim okulu öğrencisi Almina Saraç, İstiklal Marşımızı güzel okuma yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

Zonmedya Haber Merkezi – Zonguldak’ın Kilimli İlçesine bağlı Türkali İlköğretim okulu 4-A sınıf öğrencisi Almina Saraç, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği İstiklal Marşımızı en güzel okuma yarışmasında birinci olarak, Türkali İlköğretim okulu ve tüm öğretmenlerine, ailesine ve Türkali köyüne çok önemli büyük bir gurur yaşattı.

BaştaTürkali İlköğretim okul müdürü Murat Bacakoğlu olmak üzere, Sınıf öğretmeni Emel Aydın’ın büyük destek verdiği 4-A sınıf öğrencisi Almina Saraç, sırasıyla Kilimli ilçe birinciliği, Zonguldak il birinciliği ve Türkiye birinciliğini elde ederek İstiklal Marşımızı en güzel okuma yarışmasında inanılmaz bir başarı elde etti.

Türkali İlköğretim okul müdürü Murat Bacakoğlu, İstiklal Marşımızın Büyük Millet Meclisi tarafından kabülünün 100. yılı münasebetiyle TBMM tarafından 2021 yılı “İstiklal Marşı” yılı olarak kabul edildi ve bu anlamda sevgili öğrencimizin ilçe, il ve Türkiye genelinde elde ettiği birincilik bizleri fazlasıyla çok sevindirdi.” dedi.

Sözlerine devam eden Bacakoğlu, desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Yıldız’a, emeklerinden dolayı sınıf öğretmeni Emel Aydın’a, tüm okul personeline, ailesine ve bu gururu bize yaşattığı için çok teşekkür ederim. Bu gurur verici başarısından dolayı sevgili öğrencimiz Almina Saraç’ı kutluyor ve gözlerinden öpüyorum” ifadelerine yer verdi.

Almina Saraç, kazandığı birincilik nedeniyle bin lira para ödülününde sahibi oldu.

Zonmedya olarak bizleri, okulumuzu, öğretmenlerini ve Türkali köyü’ne bu onuru yaşatan kızımız Almina Saraç’ı tebrik ediyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN