• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 500
  • Dünkü Görüntülenme: 3736
  • Toplam Görüntülenme: 4043817

ZONGULDAK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SONRASI SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

11 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1298 defa okundu.
ZONGULDAK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SONRASI SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında riksli görülen Zonguldak’ta hafta sonu uygulanan 2 günlük dışarı çıkma yasağına vatandaşların büyük ölçüde uyduğu görülüyor.

Herzaman kalabalık olarak görmeye alıştığımız Zonguldak trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden olan Gazipaşa’da, inanılmaz bir sessizlik hakim ve Zonguldak, adeta hayalet şehre döndü.

Zonguldak’ın boş sokak ve caddelerindeki sessiz meydanlarda görevli polis ekipleri dışında meydanlar kuşlara ve sokak hayvanlarına kaldı.

Sokağa çıkma yasağının denetimini sağlamak için görev yapan polisler, birçok noktada uygulama noktası kurarken, getirilen yasaklar kapsamında işi olmadığı halde sokağa çıkanlara polis 389 TL’den başlayan para cezası uyguluyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanan sokağa çıkma yasağına 63 milyon 640 bin kişi uyarken, yasağı ihlal eden 2.756 kişiye adli ve idari işlem yapıldı.  Zonguldak ve 30 büyükşehir de uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağı pazar günü akşam saat 24.00’de sona erecek.

HABER FOTOĞRAFLARI

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN