• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 762
  • Dünkü Görüntülenme: 1594
  • Toplam Görüntülenme: 3802847

Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

23 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
23 defa okundu.
Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutlamanın buruk mutluluğunu yaşıyoruz.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu İlk emri “OKU” olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Biliyoruz ki milli ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek. Sizlere emanet edilen yavrularımızı çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle atinin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz.

Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını, milletini kendinden önce düşünmek; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle mutlu olmaktır.Sizin eserleriniz ne taş, ne demir, ne bina, ne de yoldur. İnsandır… Yaratılanların en önemlisi, en güzelidir…Bugün emek verdiğiniz öğrencilerinizin aydınlık yarınları, sizleri mutlu edebilir.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…” sözüyle siz öğretmenlerimize yıllar öncesinden mesaj gönderiyor.

Geçmişin bilgi birikimini çağın bilgisiyle harmanlayarak istikbalimiz olan çocuklarımızın istifadesine sunan; inanmayı, başarmayı, ahlaklı olmayı ve insana dair bütün erdemleri azim ve fedakârlıkla öğretme çabası gösteren siz öğretmenlerimize güvenimiz tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Ali TOSUN

İl Milli Eğitim Müdürü

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN