• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740721

ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ZEKİ ÇAKAN: 28,5 SAATTE ZONGULDAK’IN SIKINTILARINI GÜNDEME GETİRDİM”

11 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
538 defa okundu.
ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ZEKİ ÇAKAN: 28,5 SAATTE ZONGULDAK’IN SIKINTILARINI GÜNDEME GETİRDİM”

ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ZEKİ ÇAKAN:

– “28,5 SAATTE ZONGULDAK’IN SIKINTILARINI GÜNDEME GETİRDİM”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 1 Kasım 2015 seçimleri öncesi seçim çalışmalarını sürdüren Eski enerji Bakanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan, 7 Haziran’da göreve seçildikten sonra 28,5 saatte Zonguldak’ın tüm sıkıntılarını gündeme getirdiğini söyledi.
Eski Enerji Bakanı ve MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan partisinin Ereğli ilçe teşkilatına gelerek basın toplantısı düzenledi.

28,5 SAATTE ZONGULDAK’IN SIKINTILARINI GÜNDEME GETİRDİM
MHP’nin ülke için ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Çakan, 7 Haziran’dan sonra mecliste 28,5 saat görev yapma imkanı bulabildiklerini söyledi.
Konuşmasında hükümeti eleştiren Çakan, yanlış politikalar nedeniyle ayrımcılığın ortaya çıktığını vurguladı. Çakan konuşmasında şunları söyledi; “Araştırma önergesi, soru önergesi, soruşturma önergesi vermek suretiyle Zonguldak’ımızın Ereğli’deki tersanelerinde çalışan 9 bin kişinin 150 kişiye neden düştüğünü, Alaplı’daki yüksekokulumuzun bir an önce fakülteye dönüşmesi gerektiğini, sac ticaretinden TTK’ya, teşvik meselesinden havaalanımıza THY tarafından neden sefer konulmadığına, yollarımızdan tren seferlerimize, Filyos projemizden bölgemizde kurulması gereken OSB’lere varıncaya kadar tüm hususları kapsayan, göçün nasıl durdurulacağını, ekonomik sosyal ve kültürel yönden Zonguldak’ın nasıl kalkınacağını içeren meclis araştırma ve soruşturma önergelerini vererek, TBMM gündemine Zonguldak’ı getirdik. Şayet erken seçim olmasaydı 3 saat gündemde konu tartışılacak, peşinden komisyonlar kurulacak ve bu komisyonlarda 3 ay Zonguldak’ın sorunları tartışılacak ve çözüm yolları aranacaktı. MHP’nin bugün ülkemizde ne kadar öneminin olduğu, ülkemizin partimize ne kadar ihtiyacı olduğu aşikardır. Yanlış politikalarla, iç ve dış politikadaki yanlışlarla ülkemizi bugünkü haline getirenler, dağdaki teröristin şehre inmesini sağlayarak, askerimizi kışladan, polisimizi karakoldan çıkartmayanlar, çıkaramayanlar, bugün ülkemizde maalesef neredeyse belirli ölçüde ayrımcılığa sebep olmuşlardır. İşte bugün birlik ve beraberliğe en önemli ihtiyacımız olduğu bir zaman diliminden geçiyoruz. Bu birlik ve beraberliğimizi sürdürebilmek, birlik ve beraberliğimiz neticesinde devletimiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü devam ettirmek, demokratik, sosyal hukuk devletinin ilelebet yaşayabilmesi için bu seçimde hemşerilerimiz ve ülkemizde yaşayan tüm vatandaşların çok daha dikkatli davranacağı kanaatindeyim.”

HEDEF 2 MİLLETVEKİLİ
MHP olarak Zonguldak’ta bu dönem hedeflerinin en az iki milletvekili çıkarmak olduğunu belirten Çakan, Ereğli’de çalışmaların ilçe Başkanının koordinasyonunda yürütüleceğini ifade etti. Bu seçimler için ilk üç sıranın değişmediğine vurgu yapan Çakan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Birlik ve beraberliğimizi, teşkilat bünyesi içerisinde de en iyi şekilde sergilediğimizi, iki gün önce yapmış olduğumuz toplantıda açık, net olarak Ereğli kamuoyuna gösterdik. Hiç kimse şunu zannetmesin. MHP gerek Zonguldak, gerekse ilçelerinde, acaba kendi arasında belli rahatsızlıklar yaşayıp veya yaşatılıp, bundan menfaat ummaya çalışanlara bugün olduğu gibi, dün olduğu gibi, yarın da teşkilat mensubu arkadaşlarım birlik ve beraberliğin, inancın, kararlılığın, ülke menfaatinde ülkülerin nasıl korunduğunu, gözetildiğini açıkça gösterecektir. Ben bugün ilçe başkanımıza, ilçe yönetim kurulu arkadaşlarımıza, daha önce görev yapmış ilçe başkanı arkadaşlarımıza, yapmış olduğumuz toplantıda gönüllü olarak ilçe başkanımız ve ilçe yönetimimize yardımcı olabilmek için her türlü gayreti sarf etmeye hazır olan değerli kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Ereğli ilçe teşkilatımız ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz, seçimlerin Zonguldak’ta genelde il başkanı ve ilçe başkanları ilçelerinde sorumlu olduğu gibi, yönetim kurulu arkadaşlarımız ilçe başkanımın başkanlığında çok güzel başarı elde etmişlerdir. Seçimden sonra kendilerine ayrı ayrı teşekkür ettim. Yine ilçe başkanlığımızın organizasyonunda düzenlenen iki gün önceki gecede, tam bir birlik ve beraberliği sergileyerek, önümüzdeki seçimlerde daha fazla oy alabilme mücadelesi verme konusunda arkadaşlarımı kararlı gördüm. Yine bu seçimlerde yapılan tüm çalışmalar, ilçe başkanımızın başkanlığında yapılan görev dağılımı neticesinde herkesin elini taşın altına koyarak, partisi için, genel başkanımız için, ülkemizin menfaatleri için, ülküleri için, ülkeye hizmet için çalışacaklardır. Alacakları başarı her birimizin ve hepimizin olacaktır. Burada tabii ki seçimle göreve gelerek görev yapan ilçe teşkilatımız, ilçe başkanımız başta olmak üzere, il başkanı ve il yönetim kurulu arkadaşlarımız bu seçimlerde birinci derecede mesuliyetlerinin bilincindedir. Gereken görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerdir ve getirmektedirler. Ereğli’de aldığımız oydan çok fazla oy alacağımıza inanıyorum. Diğer siyasi partilerin içinde belirli rahatsızlıklar olduğunu zannediyorum. Kendilerinin iç meselesidir biz onlara giremeyiz. Ama bizim birlik ve bütünlüğümüzle, mahallelerde, köylerde yapacağımız çalışmalarla, bizim Ereğli’de oy oranını yükselttiğimiz gibi inşallah Zonguldak genelinde de iki milletvekili çıkarma mücadelemizin daha da fazla devam edeceğini beyan ediyorum.”
Basın toplantısının ardından parti yöneticileri ile basına kapalı toplantı gerçekleştiren Çakan daha sonra Ali Molla Camii’nde Cuma Namazını kıldı. Cuma Namazı’nın ardından pazaryerine giderek burada alışveriş yapan vatandaşlar ve pazarcı esnafı ile sohbet eden Çakan 1 Kasım seçimleri için destek istedi. Zaman zaman esnaflardan alış veriş yapan Çakan, pazaryerindeki çay ocağında oturup partililerle simit yedi.

YILMAZLAR EKMEK REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN