• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 120
  • Dünkü Görüntülenme: 6640
  • Toplam Görüntülenme: 4356879

ZONGULDAK; MADEN MÜZESİYLE TANITILACAK

16 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
416 defa okundu.
ZONGULDAK; MADEN MÜZESİYLE TANITILACAK

ZONGULDAK; MADEN MÜZESİYLE TANITILACAK
– GMİS GENEL BAŞKANI AHMET DEMİRCİ:
– “ZONGULDAK’IN TANITIMI İÇİN ÇOK GÜZEL BİR MÜZE OLACAK”

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Zonguldak’ın tanıtımı açısından Maden Müzesi’nin büyük ilgi göreceğini ifade etti.
Kültür Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan ve inşaatı tamamlanma aşamasına gelen maden müzesi kısa süre sonra halkın hizmetine açılacak. Bal mumundan madencilerin heykellerinin de yer aldığı müzenin Zonguldak’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade eden GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Maden Şehitliği ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.
Şehitliğin de müzenin yanına yapılması ile ilgili ortak görüşün olduğunu hatırlatan Demirci şu ifadelere yer verdi:
“Maden Zonguldak’ın tarihidir. Maden Müzesi de Zonguldak’ın tanıtılması için, 1940’lardan bu yana yapılan üretimle alakalı geldiği süreç orada yaşatılıyor. Müzenin yapılış sürecinde orada bulunduk. Son dönemde bazı arkadaşlar ziyaret etmişler. Birebir bal mumu heykelleri yapmışlar. Çok güzel bir müze oluyor. Zonguldak’ın tanıtımı açısından buradaki bütün yetkili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Liman Caddesi’nde Maden Şehitliğimiz var. Bu şehitliği de müzenin yanı başındaki duvara yaparak oraya almaya düşünüyorlar. Genel Müdürümüz, Amelebirliği Başkanımız ve bizler de aynı şekilde düşünüyoruz. İl Kültür Müdürlüğü’nden de arkadaşlar geldi. Böyle bir düşünce beyan ettiler. Biz oturup konuşup tüm yetkililerle beraber ben de oraya alınmasından yana tarafım. Koruma açısından emniyetli olacağını düşünüyorum. Çünkü Liman Caddesi’nde ne kadar yapılırsa yapılsın sökülüyor, yağmurdan etkileniyor. Korunma konusunda sıkıntı oluyor. Ama müzenin yanında olması daha uygun olacağını düşünüyorum. Maden müzesinin Zonguldak’ın en güzel müzelerinden biri olacağına inanıyorum.”

GMİS GENEL BAŞKANI AHMET DEMİRCİ MÜZENİN ZONGULDAK'IN TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ (İHA/ZONGULDAK-İHA)

GMİS GENEL BAŞKANI AHMET DEMİRCİ MÜZENİN ZONGULDAK’IN TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ 

İNŞAATI BİTME AŞAMASINA GELEN MADEN MÜZESİ, ZONGULDAK'IN TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK (İHA/ZONGULDAK-İHA)

İNŞAATI BİTME AŞAMASINA GELEN MADEN MÜZESİ, ZONGULDAK’IN TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK 

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN