• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 274
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680725

Zonguldak Kömürspor’a Japonya’dan Destek

21 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
565 defa okundu.
Zonguldak Kömürspor’a Japonya’dan Destek

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR’A JAPONYA’DAN DESTEK

Japonya’da yaşayan ve yaz tatilini için memleketi Zonguldak’a gelen Enşici ailesi, Zonguldakspor Kulübü’ne maddi destekte bulundu. Japonya’da yaşayan ailenin desteği karşısında duygulanan Kulüp Başkanı Süleyman Caner, aileye günün anısına Zonguldakspor forması hediye etti.
Spor Toto 3. Lig’de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Zonguldakspor’a destek çok uzaklardan geldi. Zonguldakspor’u yakından takip eden ve Japonyo’da yaşayan Enşici ailesi, Kulübe maddi destekte bulundu.
Zonguldak’tan dil okulu için gittiği Malta’da Japonyalı Hiroko İkenoue’ye gönlünü kaptıran Murat Enşici, 2012 yılında Hiroko İkenoue ile dünya evine girmişti.
Japonya’da yaşamanı sürdüren aile, tatil için geldikleri Zonguldak’ta, Zonguldakspor’a destek olmak istediklerini söyleyerek Kulüp Başkanı Süleyman Caner ve Yönetim Kurulu üyesi Osman Sav’la bir araya geldi. Enşici, geliri olmadığından ayakta durmaya çalışan Zonguldakspor’a 2 bin tl bağışta bulundu.
“BİRİNCİ LİG GÖRMÜŞ TAKIMIN BU DURUMDA OLMASI BİZİ ÜZÜYOR”
Zonguldakspor’u yakından takip ettiklerine değinen Murat Enşici, “Geçtiğimiz yıl Başkanımızın çabalarını ve gayretlerini medyadan çok yakından takip ettik. Bizim imkanlarımız o dönemde yine elverseydi yine destek olmaya çalışacaktık. Başkanımızın fedakarca çabalaması bizi çok etkiledi. Birinci Lig görmüş bir takımın bu durumlarda olması bizi üzüyor. Bizim gönlümüz Zonguldakspor’un daha üst liglerde yer almasını istiyor. Zonguldakspor’un daha üst liglere yükselmesi kentin sosyal anlama önemli katkısı olacaktır. Kentin insanları bu işe sahip çıkması lazım, kimse dışarıdan gelip te bişey yapamaz. Eşimle konuşurken Zonguldakspor için ne yapabiliriz diye düşündük.
Biz kendimiz karınca kararınca destek vermeye çalıştık. Bu bir başlangıç olur, Zonguldakspor sevdalısı olarak takımıza destek olduk. Başkanımızın kafasını dik görmek istiyoruz” dedi.
“ZONGULDAK’IN GELİŞMESİ İÇİN ÇABA HARCIYORUZ”
Zonguldakspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner ise Japonya’da yaşayan ailenin desteği karşısında duygulu anlar yaşadı. Başkan Caner, “Murat kardeşimiz Devrekli Japonya’da yaşıyor. Zonguldak’ı tanıtmak adına Japonya’da elinden gelenleri yapmaya çalışan bir kardeşimiz. Gönüllerinden ne kopuyorsa Zonguldakspor’a destek olmak istediler. Bizi yardım ulaştırdılar. Çok teşekkür ediyorum duygulandırdılar bizi. Zonguldak’ın gelişmesi kalitesinin yükselmesi için çalışıyoruz. Daha önce de Devrek’te Öğretmen Lisesi’ndeki çocuklar para toplayıp kulübümüze destek oldular, kumbarasındaki 18 tl’sini Zonguldakspor’a hibe etti. İtalya’dan gelen bir heyet Zonguldakspor’dan övgüyle bahsetti. Dünya’nın bir uçundan Murat kardeşimiz geldi, bize destek oldu” diye konuştu.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN