• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4660
  • Dünkü Görüntülenme: 608
  • Toplam Görüntülenme: 4329679

ZONGULDAK EMNİYETİ’NDEN PARALEL ÖRGÜTE AİT OKULLARA DÜZENLENEN OPERASYONLA İLGİLİ AÇIKLAMA

10 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
558 defa okundu.
ZONGULDAK EMNİYETİ’NDEN PARALEL ÖRGÜTE AİT OKULLARA DÜZENLENEN OPERASYONLA İLGİLİ AÇIKLAMA

ZONGULDAK EMNİYETİ’NDEN PARALEL ÖRGÜTE AİT OKULLARA DÜZENLENEN OPERASYONLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, paralel yapıya mali kaynak sağladığı gerekçesiyle okul, dershane ve kreşe gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı.
Zonguldak’ta üç ayrı şirket çatısı altında faaliyet gösteren ve paralel örgüte mali kaynak sağladığı iddia edilen okul, dershane ve kreşe cuma günü saat 09.00 sıralarında eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmişti. Zonguldak Sulh Ceza Mahkemesi’nden çıkan kararla gerçekleştirilen aramaya ilişkin basında yer alan öğrenci velilerinin binada bulunduğu ve içeriye alınmadığı şeklindeki haberler hakkında Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, “Emniyet Genel Müdürlüğümüze yapılan ‘paralel devlet yapılanması’ ile ilgili bir ihbar ve devamında yapılan çalışmalar neticesinde Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimat yazısı ile bir tahkikat yürütülmüştür. Söz konusu yapı ile ilgili ilimiz ve ilçelerimizdeki faaliyetleri çerçevesinde tespit edilen adreslerde Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ilgili sulh ceza mahkemelerinden alınan usulüne uygun arama kararları uyarınca yapıya bağlı üç ayrı şirket çatısı altında faaliyet yürüten eğitim kurumlarında arama ve el koyma işlemi 07.08.2015 günü saat 09.00 sıralarında eş zamanlı olarak yerine getirilmiştir. Arama esnasında anılan kurumlara ait binalarda öğrenci ya da velisi bulunmamakta, sezon itibarıyla eğitim faaliyeti yürütülmemektedir. Gerek adli arama sırasında, gerekse sonrasında bir kısım medya organlarında bazı maksadını aşan haber ve videolar yayınlandığı görülmüştür. Kurumumuzu yıpratarak adli soruşturmayı etki altına almaya yönelik olduğunu değerlendirdiğimiz bu yayınlar içerik itibarıyla sonradan kurgulanmış olup, halkımızın zihninde farklı algılar oluşturmaya yönelik böylesi asılsız haberlere itibar edilmemesi kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadeleri yer aldı.

 

ZONGULDAK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PARALEL YAPIYA MALİ KAYNAK SAĞLADIĞI GEREKÇESİYLE OKUL, DERSHANE VE KREŞTE ARAMA YAPMIŞTI. (MURAT KÜÇÜK - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PARALEL YAPIYA MALİ KAYNAK SAĞLADIĞI GEREKÇESİYLE OKUL, DERSHANE VE KREŞTE ARAMA YAPMIŞTI

ZONGULDAK'TA OKUL, KREŞ VE DERSHANEYE PARALEL YAPIYA MALİ KAYNAK SAĞLADIĞI GEREKÇESİYLE EMNİYET TARAFINDAN OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ. (MURAT KÜÇÜK - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’TA OKUL, KREŞ VE DERSHANEYE PARALEL YAPIYA MALİ KAYNAK SAĞLADIĞI GEREKÇESİYLE EMNİYET TARAFINDAN OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

12 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN