• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1232
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685435

Zonguldak Emniyeti Bayram Tedbirlerini Aldı

15 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
523 defa okundu.
Zonguldak Emniyeti Bayram Tedbirlerini Aldı

ZONGULDAK EMNİYETİ BAYRAM TEDDBİRLERİNİ ALDI

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, 16 Temmuz 2015 gününden itibaren vatandaşların can ve mal güvenliğini en üst düzeyde tutabilmek için oluşabilecek olaylara anında mücadele edebilmek amacıyla tedbirler aldı.
Zonguldak Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 15-21 Temmuz 2015 tarihleri arasında tedbirler alındığı belirtildi. Yapılan açıklamada “Zonguldak Emniyet Müdürlüğü olarak 16 Temmuz 2015 Perşembe gününden itibaren başlayan Ramazan Bayramı tatili nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini en üst düzeyde tesis edebilmek, bayram öncesi, bayram günleri ve bayram sonrası olmak üzere il merkezinde meydana gelebilecek olayları önlemek ve oluşabilecek olaylara anında müdahale edebilmek amacıyla 15-21 Temmuz 2015 tarihleri arasında Müdürlüğümüze bağlı tüm şubelerimiz tarafından oluşturulan özel ekiplerimiz ile genel güvenlik önlemlerine ek olarak bir dizi tedbirler alınmıştır” denildi.
DOLANDIRICILIĞA DİKKAT
Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ve diğer birimlerce il merkezinde meydana gelebilecek olayları önlemek ve oluşabilecek olaylara anında müdahale edebilmek için resmi ve sivil ekiplerin devriye hizmetlerinin yanında yaya ekipler de görevlendirildi. Halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, tren garı, otogarlar, mezarlıklar, cami gibi mekanlarda, sahte para ve dolandırıcılık, yankesicilik, kapkaççılık ve diğer asayiş olaylarına karşı ekip ve personel sayısı en üst düzeye çıkartıldı. Arife günü ve Bayram namazı itibariyle yoğun bir şekilde görev yapacak olan takviye ekiplere silah atma olaylarına karşı da tedbirler alındı.
TRAFİKTE EK TEDBİRLER
Trafikte de ek tedbirler alındı. Emniyet tarafından yapılan açıklamada “Şehir İçi ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce; İlimizde bulunan alışveriş ve eğlence merkezleri, gar, otogar, cami, mezarlıklar, halkın yoğun olarak bulunabileceği Gazipaşa caddesi, Uzunmehmet caddesi, Soğuksu Cumhuriyet caddesi, Milli Egemenlik caddesi, Acılık İstasyon caddesi ve çevre yolu, Ankara yolu Bülent Ecevit caddesi gibi araç yoğunluğunun fazlaca bulunduğu ana arterlerde, kavşaklarda ve güzergâhlarda ek tedbirler alınmıştır. Tüm trafik personelimizin izinleri kaldırılmıştır. Ayrıca, iller arası seyahatin yoğun olması nedeniyle otobüs denetimlerinin en üst seviyede ve mevsim şartları da göz önüne alınarak denetlenmesi için Otogarda bulunan personel sayımız arttırılmış, ilimizin tüm ana cadde kavşaklarda kurulu bulunan KGYS kameraları ile trafik kazaları ve trafik tedbirlerine ilişkin her türlü önlemler alınarak vatandaşlarımızın bayramını huzur içerisinde geçirmeleri ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri hedeflenmiştir” denildi.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından özellikle alışveriş merkezlerindeki insanların yoğun olduğu bölgelerde sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlar bilgilendirildi. Genel bilgilendirme amaçlı olarak da Çarşı ve Soğuksu Polis Merkez Amirlikleri mıntıkaları birlikte değerlendirilecek.
BONZAİ VE UYUŞTURUCUYA DİKKAT
Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı KOM Şube Müdürlüğünce son günlerde artış gösteren bonzai ve uyuşturucu kullanımı ile ilgili uyuşturucu tacirlerine karşı oluşturulan Narkotik ekipleri ve diğer ekiplerle gerekli önlemler aldı. Özellikle toplu taşıma araçlarında kullanılan ve kaçak yollarla Türkiye’ye girişi yapılan 10 numara yağ konusunda denetim ve operasyonlar arttırıldı.
74 EKİP GÖREV ALACAK
Bayram boyunca toplamda 74 ekibin görev alacağı kaydedilirken “Bu kapsamda il merkezinde alınan tedbirlerde; 48 Şehir İçi ve Bölge Trafik Ekibi, 9 Asayiş Şube Ekibi, 1 TEM Şube Ekibi, 1 Güvenlik Şube Ekibi, 1 Kaçakçılık Organize ve Çocuk Şube Ekibi, 12 Asayiş Devriye Ekibi, 2 Çevik Kuvvet Devriye ekibi olmak üzere toplam 74 ekip ve devriye 15-21 Temmuz 2015 günleri arasında aktif faaliyet yürütecektir. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü olarak Ramazan Bayramı süresince kamu düzeninin dirlik ve esenlik yönünde korunmasında, gün içerisinde insan hareketleri yönüyle oldukça yoğun olan bölgelerde (Otogar, Tren Garı vb.) yaya devriyeler ve motorize ekipler aracılığıyla suç (kapkaç, hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, sahte para vb.) ve suçluyla mücadele kapsamında ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde halkın esenliğinin sağlanması açısından özverili çalışmalarımız sürmektedir” denildi.

654311

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN