• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 794
  • Dünkü Görüntülenme: 1028
  • Toplam Görüntülenme: 4046571

ZONDEF’te kıpırdanma!. Kim federasyonu alacak?

5 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4275 defa okundu.
ZONDEF’te kıpırdanma!. Kim federasyonu alacak?

-ÖZEL İÇERİK-

İstanbul’da bulunan kısa adı ZONDEF olan ve yaklaşık on sekize yakın dernek çatısı altında faaliyet sürdüren Zonguldak Dernekler Federasyonunda kazan kaynamaya başladı.

Uzun bir süredir İstanbul’da faaliyetlerini aralıksız olarak devam eden en son 29 Eylül 2018 tarihinde Bitlis Platformu ile İstanbul’un Bağcılar ilçesinde Bitlis-Zonguldak kardeşlik gecesi öncesi çok tepki alan ve kısa zamanda bu tepkileri kendi aralarında çözümleyen ZONDEF şimdilerde dağılma noktasına geldi.

Mevcut Başkan Gurbet Altay geçtiğimiz sene yapılan federasyon seçimlerinde rakibi eski Pendik Devrekliler Başkanı Ziya Öncan’a iddiaya göre kendi aralarında anlaşma yaptıktan sonra ZONDEF Genel Başkan adayı olan Ziya Öncan seçimlerden geri çekilmiş ve mevcut Başkan Gurbet Altay’ı destekleme kararı almıştı.

Yine federasyon içinde olan Genel Başkan Yardımcısı Metin Kara iddiaya göre ZONDEF’in ileriki sene yapılacak başkanlık seçimlerinde Genel Başkan adayı olacağı konuşulurken, yine iddiaya göre mevcut başkan Gurbet Altay federasyonu ehli bir insana devretme kararı aldığı yönündeki bilgiler gelmeye başladı.

Öte yandan Beylikdüzü Zonguldaklılar Derneği Başkanı aynı zamanda ZONDEF yönetiminde olan Yakup Alacalı’nın ise federasyon seçimlerinde Genel Başkan adayı olacağı kesin gözle bakılıyor. Alacalı’nın federasyon başkanlığını kazanması halinde federasyonda köklü değişilikler yapacağı ve şimdi ki yönetimde olan şahıslarla çalışmayacağı ve kendi ekibini kuracağı da iddia ediliyor. Beylikdüzü Zonguldaklılar Derneği Başkanlığını yürüten Alacalı’nın güçlü olduğu ifade edilirken, federasyon seçimlerinde başkanlığı kazanacağı da kesin gözle bakılıyor.

Yine federasyon üyesi olan aynı zamanda ZONSİAD Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Halil İbrahim Ece’nin ise ZONDEF Genel Başkanlık aday seçimlerine girmeyeceği yönündeki iddialar ise gerçeği önüne serdi. Ece olası bir olağan ve olağanüstü kongre de ZONDEF adaylığı düşünmediği ifade edildi.

Son olarak eski Pendik Devrekliler Derneği Başkanı ZONDEF eski Genel Başkan adayı Ziya Öncan ise sessizliğini koruyor. Öncan’ın ZONDEF Genel Başkanlık adaylığı ise henüz gündeme yansımamışken, kulisler Ziya Öncan’ın da olası olağan ve olağanüstü kongre de ZONDEF’e aday olacağı belirtiliyor. (ZONMEDYA / ÖZEL) 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN