• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 790
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4741481

ZGC Çalışan Gazeteciler Gününde Yemekli Program Düzenledi

11 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
535 defa okundu.
ZGC Çalışan Gazeteciler Gününde Yemekli Program Düzenledi

BİRLEŞTİRME YENİ

ZGC ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE YEMEKLİ PROGRAM DÜZENLEDİ
– ZGC GENEL BAŞKANI DERYA AKBIYIK:
– “GAZETECİLER SÖZDE DEĞİL, ÖZDE HATIRLANMALI”

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilerle bir araya geldi.

Zonguldak’ta yapılan programa il genelinden yaklaşık 60 gazeteci katıldı. Gerçekleştirilen programa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, ZGC yönetim kurulu, Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdür Yardımcısı Haşim Poyraz, usta gazetecilerden Adnan Küçükvar, Ahmet Öztürk, İl merkezinden günlük, haftalık gazetelerin muhabirleri, televizyon ve radyo çalışanları da katıldı. Etkinlikte bir konuşma yapan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Derya Akbıyık, böyle günlerde gazetecilerin hep sözlerle akla geldiğini belirterek, samimiyet vurgusu yaparak şunları söyledi:
“10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü 1961 yılında o zaman ki gazete çalışanlarının yaptığı eylem ile ses getirmişti. Yapılan üç günlük eylem ve sonrası kazanılan haklar, devamında 212 sayılı basın yasasının hayta geçmesi, o günler önce çalışan gazeteciler bayramı, daha sonra 1971 yılında darbe ve yapılan muhtıralar sonrası kazanılan haklar elimizden alındı. Bu günümüz 1971 yılından sonra çalışan gazeteciler günü olarak kutlanmaya devam etti.Bugün 212 sayılı SGK yasası ve yıpranma haklarımızın elde edilmesi, süreçte basının bu haklardan yararlanmasının ilk kıvılcımı 1961 yılında atılmıştır.”
2014 yılı faaliyetlerini hatırlatan ZGC Genel Başkanı Derya Akbıyık, “2014 yılında öncelik olarak, eğitim hedeflerimiz gerçekleştirdik. ZGC ve BİK ortaklığı ile gerçekleştirdiğimiz eğitim projesinin finansman kaynağını BAKKA’dan sağladık. Tam bir ay süren eğitim çalışmasında 83 gazeteciye sertifika verdik. Önce sayfa editörlerine yönelik eğitim çalışmasını hayata geçirdik,peşine habercilikte iletişim eğitimi adı altında çalışmayı tamamladık. Yıl içinde önemli ziyaret ve geziler gerçekleştirdik.Gazeteci meslektaşlarımızı aileleri ile tatile gönderdik. Bu projelerimiz devam edecek. 2015 yılında önce eğitim çalışmalarına öncelik vereceğiz. Mart veya Nisan ayında önemli bir eğitimin startı vereceğiz.Bu çalışmamızı da ZGC ve BİK ortaklığı ile gerçekleştireceğiz. Devamında seyahat ve gezi programlarına önem vereceğiz. 2014 yılında yapacağımız seyahat ve gezi programlarını bu yıla sarkıttık.Zonguldak ‘ta önemli ve güçlü özel sektör firmalarımız var.Sponsor çalışması ile bu programları gerçekleştireceğiz. Devamında meslektaşlarımızla bir araya gelip ,sohbet değerlendirmelerinde de bulunacağız.
Gazetecilere tatil projemiz sürüyor.Bu sene gene gazeteci meslektaşlarımızı tatile aileleri ile göndereceğiz” dedi.

AW294975 AW294975 AW294975 AW294975 AW294975

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN