• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 222
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411633

ZEKİ ÇAKAN: “YETKİ VERİLMESİ DURUMUNDA İKTİDARIN TOZUNU ATTIRIRIZ”

27 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
505 defa okundu.
ZEKİ ÇAKAN: “YETKİ VERİLMESİ DURUMUNDA İKTİDARIN TOZUNU ATTIRIRIZ”

ZEKİ ÇAKAN: “YETKİ VERİLMESİ DURUMUNDA İKTİDARIN TOZUNU ATTIRIRIZ”

MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan ve Yavuz Erkmen, partisinin Kdz. Ereğli ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltıda köy ve mahalle muhtarlarıyla buluştu. Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan burada yaptığı konuşmasında kendilerine yetki verilmesi durumunda iktidarın tozunu attıracağını söyledi.
MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan ile Yavuz Erkmen Ereğli ilçesine gelerek ilçede görev yapan köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Konuşmasında iktidar partisinin icraatları ile kendisine yönelik eleştirilerde bulunan CHP yöneticilerini eleştiren Çakan, meclise gitmesi durumunda iktidarın tozunu attıracağını ifade etti.

ÇAKAN’DAN, KOLTUK’UN ELEŞTİRİLERİNE YANIT
CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk’un, Ankara’ya yürüyüşe geçen maden işçilerinin önünü kestirdiği eleştirilerine yanıt veren Çakan “Bütün adaylar bize saldırıyor. Saldırsınlar. Bizim hepsine gücümüz yeter. Geçmişimiz belli. 5 Nisan kararlarıyla Armutçuk ve Amasra ocaklarının kapanma kararı alındı. Zonguldak belediye başkanı olarak gösterdiğim tepkiyle o ocaklar tekrar üretime alındı. O alınan kararlar unutuluyor. İşçi yürüyüşünde Bolu valisinin gönderdiği dozer, 25 yıl sonra sığındıkları bu. Siz ne yaptınız, ne yapacaksınız onu konuşsanıza. Bartın milletvekili oldum, 2000 yılında 4 bin kişi TTK’ya aldırdım. Bu madencileri de Zonguldak’tan madenci köylerinden, kurayla aldırdım. Zeki Çakan bakandı, kadro yok, taşeron işçiler işsiz kaldı denildi, kendi evladım işsiz kalacakmış gibi gece geldim, sabahlara kadar toplantı yaparak o 1975 kişinin kadro almasını sağladım. Bunu söylesenize” dedi.
Konuşmasında HDP’li belediyelerin iş makineleri ile kazılan çukurlara bomba döşeyerek, gençlerin şehit edildiğini belirten Çakan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “O HDP’li belediyeler iş makinelerini vererek, o asfaltları kaldırıp, altına bomba döşenerek o yavrularımız tek tek şehit edildi. Bunların bu ülkeyi bölme gayretleri uğruna, alçakça, şerefsizce, kahpece şehit edilen o evlatlarımız için ne düşünüyorlar. Ondan sonra ben milletvekili olarak HDP’nin olduğu bir koalisyonda yan yana oturacağım. O ana bana sormayacak mı, benim evladımı şehit edenle sen nasıl yan yana oturdun demeyecek mi? Ben nasıl onunla yan yana oturacağım? Bir yavrumuz gazi oldu, neredeydiniz? Zonguldak’tan babası hareket etmeden ben GATA’daydım. Ameliyattan çıkışından yatağa yatana kadar yanaklarından öperken kendim için öpmedim. Tüm Zonguldaklılar adına, tüm Ereğlililer adına ben buradayım, sen bu sınırları Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak için gazi oldun dedim.”
Çakan’ın ardından konuşan MHP Zonguldak 2. Sıra Milletvekili Adayı Yavuz Erkmen ise kendilerine fırsat verilmesi durumunda daha güzel hizmetler yapacaklarını söyledi. Erkmen konuşmasında “Biz ne kendimizi mahcup ederiz, ne sizi mahcup ederiz. 1 Kasım son fırsattır. Ya biz bölgenin kaderini değiştireceğiz, yani bölgede insanımıza iş sahası açacağız, bölgedeki insanımızın yüzünü güldüreceğiz. Ya da aynı tablo devam edecek. Şu andaki tablodan memnun olan varsa, gene gitsin versin. Kulüp tutar gibi particiliği bırakın. Diğer arkadaşların bölgede bir eseri varsa, taş taş üstüne koydularsa amenna. Gelin size bugüne kadar hizmet etmiş, bundan sonra da hizmet edecek olanların yanında yer alın. Gelin Zonguldak’a sahip çıkalım. Bütün arkadaşlarımızdan her sandıktan geçen aldığımızdan 25 fazla oy istiyoruz. Vatandaşımızın sağduyusuna güveniyoruz” dedi.
CHP’nin 7 Haziran seçimleri sonrası sürekli MHP’yi eleştirdiğini savunan MHP İl Başkanı Hamdi Ayan da Zonguldak ve Ereğli’de siyasette değişime ihtiyaç olduğunu söyledi. Ayan konuşmasında şunları söyledi; “Dün itibarıyla CHP MHP’ye saldırdı. Demek ki CHP’nin bir sıkıntısı var. Bütün Zonguldaklı hemşerilerimiz şunun farkında ki, artık Zonguldak ve Ereğli’de bir siyasi değişikliğe ihtiyaç var. Bu saatten sonra bir algı değişikliği yaratma çabası sonuç vermeyecektir. MHP bir milletvekili çıkardı, siz muhatap alındınız. Sizlerin gayretiyle sayın valimizi de Ankara’ya göndereceğiz” dedi.
Çakan ve beraberindekiler yapılan konuşmaların ardından muhtarlarla fotoğraf çektirdi.

YILMAZLAR EKMEK REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN