• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 314
  • Dünkü Görüntülenme: 544
  • Toplam Görüntülenme: 4531363

Zabıtadan Fırınlara Ramazan Denetimi

25 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
518 defa okundu.
Zabıtadan Fırınlara Ramazan Denetimi

ZABITADAN FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayına girilmesiyle birlikte ilçede faaliyette bulunan fırınlara ve unlu mamul imalathanelerine yönelik denetimlerini artırdı.

Zonguldak’ın Devrek ilçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyette bulunan fırınlara yaptığı gramaj ve hijyen denetimlerini sürdürüyor. Ramazan ayına girilmesiyle birlikte denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri fırınlarda gramaj, genel temizlik, portör, ruhsat, kılık kıyafet uygunluğu gibi hususlarda kontrollerine devam ediyor. Zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde kanun ve hijyen kurallarına uymayan işletmelere gerekli cezai müeyyidelerin uygulanacağı uyarısında bulundular.
Zabıta ekipleri denetimlerde bir fırında gramaj yönünden eksik görülen pidelere el koyarak işletme sahibi hakkında cezai işlem uygularken, Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaptıkları denetimlerde gramaj yönünden eksik olması nedeniyle topladıkları pideleri tutanak karşılığı kamu yararına çalışan kurumlara dağıtıyorlar.
Yapılan denetimlerle ilgili açıklamada bulunan Devrek Belediye Başkan Vekili Osman Erenoğlu, “ Ramazan ayına girmemiz dolayısıyla, yıl içerisinde periyodik olarak yaptığımız denetimleri sıklaştırdık. Vatandaşımızın sağlığına, güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi çok önem veriyoruz. Gramaj ve hijyen konusu hassas olduğumuz konuların başında geliyor. Denetimler cezalandırmadan çok esnafımızı ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye yönelik olarak yapılıyor. Zabıta ekiplerimiz tarafından yapılan uyarılara rağmen eksiklerini tamamlamayan işletmeler hakkında gerekli cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Halkımızın sağlığını ve çıkarlarını korumak için yaptığımız denetimler tüm hızıyla devam edecektir” diye konuştu

ZABITADAN FIRINLARA RAMAZAN DENET?M? ZABITADAN FIRINLARA RAMAZAN DENET?M? ZABITADAN FIRINLARA RAMAZAN DENET?M?

17

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN