• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 6840
  • Dünkü Görüntülenme: 968
  • Toplam Görüntülenme: 4463131

YÜREĞİNİ ORTAYA KOYAN KADIN

13 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
48399 defa okundu.
YÜREĞİNİ ORTAYA KOYAN KADIN

YÜREĞİNİ ORTAYA KOYAN KADIN

Sevgili okurlarım merhaba, iki hafta önce rutin kontrollerim için Hollanda’ya gittim. Kaldığım şehre 20 Km. olan Belçika PanoramaGent gazetesi sahibi Cihan Çöl’ü ve eşi Chantal’ı ziyaret ettim. Aynı zamanda tanıştığım girişimci çalışkan Türk asıllı Belçikalı bayanlara hayran kaldım. Makalemin çok renkli kişiliği bayan Ferah Çimen mobilya sektöründe başarılı bir iş kadını!..
Ailesi Belçika’ya ilk giden Türklerden ve ikinci kuşak bayan Çimen gururla: “Yaşadığım şehrin tüm zorluklarını göze alarak erkeklerin hakim olduğu bu sektörde kadın gözüyle yenilenen şekillenen Ferah Design Meubelen adıyla Gent şehrinde sahibi olduğum bir işletmedir. Satış elemanı olarak başlamış olduğum sektörde muhasebe sorumlusu olarak devam ettim. İki yıl önceyse kendi işimi kurdum. Sektörün erkek bakış açısıyla ve estetiğiyle devam edip yenilenememesi beni daha da yüreklendirdi.” Diyor.
Yüreğini ortaya koyan kadın: “Kadınların topluma hizmette her alanda yer almaları gerektiğine inanıyorum.  Kadın elinin değdiği her şey kısa sürede güzelleşir farkını kısa sürede hissettirir. Mobilya sektörü kadınların başarılı olabileceği bir alandır. Ofisleri evleri ve bütün yaşam alanlarını çoğunlukla kadınlar düzenliyor. Ferah Design Meubelen olarak buradan kendimize bir görev çıkardık. Kadın bakış açısıyla estetiğiyle ürünlerimizi müşterilerimize satışa sunuyoruz.” Diyor.
Sunduğu ürünleriyle Gent sokaklarını Türk adıyla süsleyen Çimen: “Yaşam alanının kalitesi ferahlığı insan psikolojisini olumlu yönde etkilediğine inanıyorum. Bu sebeple ürünlerin kalitesinde çok seçici olmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda farklı ülkelerden firmalarla çalışıyoruz. Bizim öncelikle asıl amacımız anavatanımız Türkiye’den daha fazla ürün ithal etmektir. Türk kültürünün mobilyaya yansıyan zenginliğini ve estetiğini Belçika pazarına onurla tanıtmaktır.” Diyor.
“Gurbette Yabancı Memlekette Almancı” tabirini kırmış çok çalışkan aynı zamanda azimli başarılı bir evlat yetiştiren Gurbetçi aileyle fazlasıyla gururlandım. Hasretin olduğu yerde umutlar harman olur. Vaktinde zamanında işlediğinizde himmeti sizi bulur. Genleri anavatanıyla ve Türk geçmişiyle işlenmiş girişimci güzel kadının son sözlerinden etkilenmemek mümkün mü acaba?
Asıl mesleği güzellik uzmanı olan, mesleği dışında mobilya sektörüne geçen, mesuliyetini taşıdığı iki erkek evladı olan hem anneliği hem iş kadını olmayı başarıyla sürdüren Çimen, hanımlarımıza ve genç kızlarımıza bir Emirdağlı kadın olarak mükemmel bir örnek teşkil ediyor: “İnandığınız hayatı yaşayın inanmadığınız kişilerin kriptosu olmayın.” Diye sözlerini noktalıyor.
Birçok alanda eğitimli ve Müslüman kimliğiyle çalışkan kadının son sözleri bir kadın bir anne olarak yüreğimin derinliklerine dokundu. Bu azimli güzel kadın gibi kadınların her türlü iş alanında artan bir güç olarak karşımıza çıkacağına inanıyorum. Arz ve talep dengesinde hizmet eden Ferah Çimen’e çıktığı zorlu mücadele dolu yolda üstün başarılar bol kazançlar diliyorum. Hayatın bütün alanında yapıcı kalite artırıcı örnek teşkil eden çok azimli çalıştığı sektörde başarılı kadının geleceği fazlaca parlak, Avrupa’da ve de Türkiye’de çalışkan azimli başarılı kadınları destekleyerek örnek almalıyız. Bu hayatta negatifleri azığınız yapacak seviyedeyseniz pozitifler eninde sonunda sizi bulacaktır!..
Sevgi ve saygılarımla Zekiye Doğan
Not: Bu makale Belçika BelemTürk gazetesinde Türkçe olarak yayınlanmıştır.
13 Kasım 2017
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN