• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 784
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677415

Yunus Emre Demiralay, “Gelecek Partisi” Zonguldak Kilimli İlçe Başkanlığı’na getirildi

19 Ocak 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
841 defa okundu.
Yunus Emre Demiralay, “Gelecek Partisi” Zonguldak Kilimli İlçe Başkanlığı’na getirildi

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ayrıldıktan sonra 12 Aralık 2019’da Türkiye Cumhuriyeti’nin, 2009-2014 tarihleri arasında Dışişleri Bakanı, 2014-2016 arasında Başbakanı olmuş Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi’nin Kilimli İlçe Başkanlığı’na, Yunus Emre Demiralay getirildi.

Yunus Emre Demiralay, “Gelecek Partisi” Zonguldak Kilimli İlçe Başkanı

Kurulduğu günden bu yana Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarına devam eden Gelecek Partisi, seçimlere girme yeterliliğine sahip olan siyasi partiler arasındaki yerini şimdiden aldı.

Zonguldak Türkali köyünde iş insanı Nedim Demiralay ve Gülümser Demiralay’ın oğlu Yunus Emre Demiralay, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Gelecek Partisi Kilimli İlçe Başkanlığı’na getirildiğini sevenleri, arkadaşları ve tüm kamuoyuyla paylaştı.

Yunus Emre Demiralay’ın Zonguldak Kilimli İlçe Başkanlığı görevine getirilmesi, başta memleketi olan Zonguldak’ta ve Türkali köyünde büyük heyecan ve sevinçle karşılandı.

Yunus Emre Demiralay’ın Özgeçmişi

12.09.1996 Zonguldak Türkali Köyü doğumlu 25 yaşındaki Yunus Emre Demiralay, Türkali ilköğretim okulunda eğitimini aldıktan sonra, Ortaokul eğitimini Filyos’ta tamamladı.

Orta öğrenimini tamamlayan Demiralay, Filyos Melek Ahmet Şanlı Anadolu Lisesinde yabancı dil bölümünden başarıyla mezun oldu. Daha sonra üniversite hayatını 4 yıllık İzmir Katıp Çelebi Üniversitesi’nde tamamladı.

Yunus Emre Demiralay, daha sonra memleketi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Çaycuma MYO’da Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünü bitirdi.

Demiralay, Zonguldak Türkali Köyü’nde 2021 Haziran ayında yapılan muhtarlık ara seçimlerinde en genç aday olarak, aslında siyasete de ilk adımlarını atmış oldu.

Yunus Emre Demiralay, büyük bir sürpriz yaparak 18 Ocak 2022 tarihinde Zonguldak Kilimli İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN