• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 120
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684323

YÖK, BEÜ’NÜN EREĞLİ’YE TURİZM FAKÜLTESİ KURULMASI İÇİN YAPTIĞI BAŞVURUYU KABUL ETTİ

25 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
560 defa okundu.
YÖK, BEÜ’NÜN EREĞLİ’YE TURİZM FAKÜLTESİ KURULMASI İÇİN YAPTIĞI BAŞVURUYU KABUL ETTİ

YÖK, BEÜ’NÜN EREĞLİ’YE TURİZM FAKÜLTESİ KURULMASI İÇİN YAPTIĞI BAŞVURUYU KABUL ETTİ

Yükseköğretim Kurulu, Bülent Ecevit Üniversitesinin Kdz. Ereğli’ye Turizm Fakültesi kurulması hakkındaki teklifini kabul etti. YÖK tarafından kabul edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulan teklifin Bakanlıkça onaylanması halinde Fakültenin kuruluşu ile ilgili başvuru sürecinin aşamaları tamamlanmış olacak.
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosunun 12 Ekim 2015 tarihli toplantısında alınan, Kdz. Ereğli ilçesinde Turizm Fakültesi kurulması’ kararı doğrultusunda YÖK Başkanlığına yapılan teklif kabul edildi. YÖK Genel Kurulunun 12 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirildiği toplantıda kabul edilen teklif, Milli Eğitim Bakanlığının onayına sunuldu.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, YÖK’ün teklifi onaylaması dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Senatomuzun Kdz. Ereğli ilçesinin ve Zonguldak bölgesinin sahip olduğu kültürel zenginlikleri ve sosyal yapıyı göz önünde bulundurarak Turizm Fakültesinin kurulması yönündeki kararının YÖK tarafından onaylanması, son derece memnuniyet verici bir gelişme oldu. Ülkemizin her bölgesinin hızla gelişen bir turizm merkezlerine sahip olması sektörde yetişmiş insan gücüne gereksinimi de beraberinde getiriyor. Bu alanda lisans eğitimi veren Turizm Fakültelerinden mezun olanların meslekte istihdam oranları ise pek çok sektöre göre ön sıralarda yer almakta. Bu açıdan Üniversitemiz donanımlı ve deneyimli bireyler yetiştirerek sektörün insan kaynağına katkı sunmayı hedefliyoruz. Kdz. Ereğli’deki yeni kampüs alanı yeni kurulacak akademik birimler için oldukça uygun bir yapıya sahip. Turizm Fakültemizin de bu kampüs içerisinde yerini almasını planladık” dedi.
Turizm Fakültelerinde rekreasyon yönetimi, turizm rehberliği, konaklama işletmeciliği, yiyecek içecek işletmeciliği, seyahat işletmeciliği, turizm işletmeciliği, gastronomi ve mutfak sanatları gibi bölümlerin geniş istihdam alanları bulunuyor.

 

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN