• Dolar Alış / Satış: 5.888 / 5.899
  • Euro Alış / Satış: 6.489 / 6.501
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 270
  • Toplam Görüntülenme: 3491199

Yıldırım; “Fotoğraf çekiminde gelin ve damattan para alınmıyor”

25 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
543

-ÖZEL İÇERİK-

Zonguldak’ta “LENS MEDYA” haber sitesi tarafından yapılan ‘Fotoğraf çektirme bedeli” adı altında Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde antik kazı da görevli güvenlik görevlilerinin gelin ve damattan para aldığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Filyos beldesinde görevli Karabük Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda Kazı Koordinatörü olan Doç. Dr. Şahin Yıldırım Filyos antik kazıda görev yapan güvenlik görevlilerinin kalede “Fotoğraf çektirme bedeli” adı altında gelin ve damattan para alındığı ve bu parayla çay şeker alındığına yönelik iddiaların asılsız olduğunu söyleyerek kaleye gelen gelin ve damattan para alınmadığını sadece profesyonel anlamda fotoğraf çeken profesyonel fotoğrafçıların güvenlik elamanlarınca fotoğrafçılardan çay ve şeker istediğini söyledi.

“BİRÇOK ÖREN YERİNDE DÜĞÜN ÇEKİMİ ÜCRETE TABİDİR”

Yıldırım açıklamasında; “Bizim güvenlikçi arkadaşlar sadece profesyonel çekim yapan fotoğrafçılardan çay şeker istediler. Gelin ve damatlardan çay ve şeker parası istenmiyor. Birçok Ören yerinde düğün fotoğraf çekimi ücrete tabidir. Burada alınan bir ücret yok. Sadece güvenlikçiler 24 saat orada olduğu için sabahtan akşama çay içildiği için para yerine çay şeker isteniliyor. Biz insanlardan para almak istemedik. Güvenlikler oradan çıkar elde ediyor değiller.” şeklinde konuştu. (ZONMEDYA / ÖZEL)

**************

İŞTE “LENS MEDYA”NIN YAPTIĞI O HABER!.

ANTİK KENT’TE YENİ ADET

Lens Medya’dan Umut Gündoğan’ın yaptığı habere göre;

Kalesi, doğası, manzarası ve Tieion antik kenti ile ünlü Zonguldak’ın Filyos İlçesi’nde eski köye yeni adet geldi. Filyos Kalesi ve çevresinde fotoğraf çektirmek isteyen birçok çifte zor anlar yaşatan güvenlik görevlilerinin ‘Fotoğraf çektirme bedeli’ adı altında çay ve şeker istediği iddia edildi.

Fotoğraf çektirmek amacı ile bölgeye giden çiftlerin böyle bir bedel olduğunu bilmemesi üzerine adettendir diyerek çay ve şeker parasını isteyen güvenlik görevlileri yeni evlenecek çiftlere zor anlar yaşattı.

Düğün fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşlar “Eski köye yeni adet gelmiş bu resmen usulsüzlük halka açık alanda haraç mı alıyor bunlar” diyerek tepki gösterdi.

Vatandaşlar “Düğün fotoğrafı çektirmeye geldik yanımızda çay ve şeker mi getireceğiz? Vermeyince de fotoğraf çektirmemize izin vermiyorlar.” İfadelerini kullanarak yetkililerin duruma el atmasını istedi. (Kaynak: Umut Gündoğan / Lens Medya)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN