• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 504
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411941

YERLİ OTOMOBİL İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

27 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
436 defa okundu.
YERLİ OTOMOBİL İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

YERLİ OTOMOBİL İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

– ALAPLI BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ABDULLAH ATEŞ:
– “ALAPLI OSB’DE TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ OTOMOBİL ÜRETİM MERKEZİ İÇİN HAREKETE GEÇİLMELİ”

Alaplı Belediye Başkan Vekili Abdullah Ateş, 854 dönüm alana sahip olan Alaplı Organize Sanayi Bölgesinin Türkiye’nin ilk yerli otomobil üretim merkezi yapmak için, İlçedeki Sivil Toplum Kuruluşlarının harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
Alaplı Belediye Başkan Vekili Abdullah Ateş, Alaplı OSB’nin yerli otomobil üretim merkezi için yeterli olana sahip olduğunu ifade etti. Alaplı’nın gelişmesi ve kalkınması gerektiğini anlatan Ateş, şöyle dedi:
“Alaplı Belediyesi yaklaşık 2 yıldır İlçenin özelikle sosyal yönden kalkınması için herkesimden taktir gören çok güzel çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar İlçenin geleceği için çok önemli olsa da, istihdam ve yatırım anlamında İlçenin kalkınması için özelikle sivil toplum kuruluşlarına çok büyük görevler düşüyor. Son zamanlarda ülke gündeminde yer alan yerli otomobil üretimine Alaplı olarak neden talip olmayalım. İlçemizde yaklaşık 854 dönüm alana sahip olan Organize sanayi bölgemiz var. Bu alan yerli otomobil üretimi için çok uygun bir yer. Hemen yanında yapıma hazır limanımız ve Dünyanın en büyük saç üretim fabrikalarından biri olan Erdemir var. Bu kadar artıların bir araya geldiği bir İlçede neden yerli otomobil üretimi yapılmasın. Bu yatırımı İlçemize kazandırmak için hep birlikte el ele vermemiz lazım. Bu yatırımı İlçemize kazandırmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini bekliyoruz.”

‘ALAPLI’YA FAKÜLTE ŞART”
Alaplı Meslek Yüksek Okulunun her yıl öğrenci sayısında düşüş yaşandığını dikkat çeken Ateş, “Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek okulu merhum Belediye Başkanımız Ahmet Zeki Atalay’ın çabasıyla İlçemize kazandırılmıştır.13 bölümden oluşan MYO’ unda öğrenci sayısında artış olmadığı gibi her yıl öğrenci sayısında azalma vardır. Bundan da en çok Alaplı ekonomisi yani esnaflarımız zarar görmektedir. Meslek Yüksek Okulunda değişik bölümler açılarak Fakülteye dönüştürülebilir. Kredi Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurdu fakülteye dönüştürülerek cem evi altında hazineye ait 12 dönümlük arsayı kredi yurtlar kurumuna tahsis edilebilir. Bu alan 3 bin kişilik yurt yapılabilir. Yapılacak Fakülte ise İlçemizi şaha kaldırdığı gibi ekonomimiz düzeltir. Bunun için el birliği vermeliyiz. Yaşadığı yere değer veren seven herkesin taşın altına elini koyması gerekir” diye konuştu.
Ateş, Belediye sınırlarını mutlaka genişletilmesi gerektiğini belirterek, “Belediye nüfusun artması Belediye İller bankasından gelen ödeneğin artması demektir. Buda daha iyi ve kaliteli hizmet demektir. Daha güçlü bir Belediye için Belediyenin sınırlarını mutlaka genişletilmesi şarttır. Herkesimin bu konuya mutlaka destek olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

171

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN