• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Bugün Görüntülenme:
  • Dünkü Görüntülenme:
  • Toplam Görüntülenme:

Yavuzyılmaz Ankara’daki tren kazasını inceledi…

13 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
170

Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki Marşandiz istasyonunda Ankara’dan Konya istikametine giden Yüksek Hızlı Trenin yanlış ray hattına geçiş yapması sırasında bu hatta bulunan kılavuz trenle çarpıştı. Kazada 9 kişi hayatını kaybederken, 46 kişi ise yaralandı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz kazanın ardından bölgeye giderek burada yetkililerden bilgi aldı.

Kazanın yaşanmasından sonra olay bölgesine giden Yavuzyılmaz sosyal medya hesabından kazayı ve bölgedeki incelemelerini şu şekilde değerlendirdi; “Kaza yerini tetkik ederek olay mahalinden edindiğim bilgiler irtibariyle:

Maalesef bu sabah saatlerinde Ankara-Konya seferini yapmakta olan hızlı tren yanlış ray hattına geçiş yaparak 80-90km/saat hızla, bu hatta görev halinde bulunan kılavuz trenle Yenimahalle Marşandiz istasyonunda kafa kafaya çarpışmıştır. Hızlı tren vagonları devrilerek sürüklenmiş ve istasyondaki üst geçidi yıkmıştır.

Kaza anında orta rayı kullanan bir demiryolu aracı bulunmazken, üçüncü ray hattında seyir halinde olan banliyo treni makinisti kazadaki alevleri görerek acil frene basmış, olası facianın daha da büyümesini, kazaya birkaç metre kala trenini durdurarak engellemiştir.

Manual olarak telsiz irtibatıyla yönetilen bir ara güzergah olan bu hatta sinyalizasyon sisteminin bulunmaması da kazanın önüne geçilmesine engel teşkil etmiştir. Kaybettiğimiz 9 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.” (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN