• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 790
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4741481

YAŞAR BALCI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

23 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
806 defa okundu.
YAŞAR BALCI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli Eski İlçe Başkanı Yaşar Balcı Aday adaylığını açıkladı.

2008- 2011 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve 30 yıldır CHP’nin her kademesinde görev alarak hizmet eden Balcı,7 Haziranda gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde Zonguldak Milletvekili olabilmek için aday adayı olduğunu belirterek, 7 Haziran Genel seçimleri Cumhuriyet tarihinin en önemli genel seçimi olma özelliğini taşımaktadır “ dedi.

Oldukça coşkulu bir kalabalıkta Parti binasına gelen Balcı’ yı burada yoğun bir kalabalık karşıladı. Gösterilen Yoğun ilgiden dolayı Balcı, Gösterilen ilgiye teşekkür ederek Başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“Bu güne kadar şahsıma verdiğiniz destek ve bu gün buradaki varlığınızla heyecanıma ve güzel bir Türkiye umuduma ortak olduğunuz, bu mutlu ve gururlu günümü paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum, Ülkemizin içinde bulunduğu ve maalesef her gün daha da kötüleşen sosyal ve ekonomik koşulların tek çaresi Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır. AKP’den kurtulmanın zamanı gelmiş hatta geçmektedir. Bu iktidar zamanında insanlarımız önümüzdeki5-10 yıllarını çektikleri kredilerle, kullandıkları kredi kartları ile bankalara ipotek etmek zorunda kalmıştır.

İşsizlik, yoksulluk, yolsuzluk, bu iktidar zamanında almış başını yürümüş, İnsanlarımızın can güvenliği kalmamıştır. Devletimizin bütün kurumları çökertilmiş ve işlevsiz hale getirilmiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ve bütünlüğünü tartışma cüretini gösteren sözde gazeteciler ve sözde bilim insanları türemiştir. İnsanların adalete güveni yok olmuştur. Adaletin terazisi bozulmuş, yetim hakkını yiyenlerin, hırsızların ve kadınlarımıza ve çocuklarımıza taciz yapanların aklandığı bir sistem haline gelmiştir. Adalet toplum yararına değil AKP’lilerin ve iktidarın yararına kullanılmaya devam etmektedir.

Üniversitelerde bağımsızlık ve bilimsellik kalmamış, tamamen iktidarın borazancılığını yapar hale gelmiştir. AKP iktidarında Basın özgür basın olmaktan çıkmıştır. İktidara karşı muhalefet yapan basın kuruluşu ya ikaz edilerek susturuluyor yâda RTÜK tarafından ağır para ve kapatma cezaları kesiliyor. Toplumun psikolojisi tamamen çökmüş durumdadır.

Gün geçmiyor ki özellikle kadınlarımıza ve yavrularımıza karşı bir şiddet haberi duymayalım. İntiharlar, ölümlü iş kazaları aldı başını yürüdü, onlarca ve hatta yüzlerce emekçi işçi kardeşimizi şehit veriyoruz. Tüm bunlar ortada ikenAKP’li Bülent Arınç diyor ki” Bu memleket eskiden böyle değildi, sokağın ortasında anlatılamayacak derecede vahşet işleyen insanlar yetişmiyordu, ne oldu bize, hangi değerlerimizi yitirdik de bu hale geldik.” Diyor. Biz size soracağız Bülent Bey, siz bize değil. Ne yaptınız bu güzel ülkeye, Bunların hesabını vereceksiniz. Tek doğru söylediği şey var, bu memleket eskiden böyle değildi. Siz böyle yaptınız İnşallah 7 Haziran seçimlerinde CHP iktidar olacak tüm bu yanlışları biz düzelteceğiz.

Ne güzel itiraf ediyorlar görüyorsunuz, bir de çıkıp paralel yapı şunu yaptı, bunu yaptı diye acındırıyorlar kendilerini, Arkadaşlar bu paralel yapı devleti ele geçirdi ise kimin iktidarında geçirdi, Kim söylüyordu beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısını, bu ülkeyi yıllardır kim yönetiyordu, kimin göreviydi devleti korumak, kim beceremedi bu işi, Bu beceriksizliği o hale getirdiler ki Türk ulusunun Anadolu’ya yürüyüşünün en önemli değeri Süleyman Şah türbesini terk ettiler, kaçtılar, bunlar vatan toprağını bile koruyamadılar. Utanmadan da pişkin pişkin çok başarılı operasyon yaptık diye halkın önüne çıkıyorlar. Türk halkı bunların sahtekârlığını artık anlamıştır.

İşte toplumu ve devleti bu hale getiren beceriksiz yapıya dur demenin zamanıgeldi de geçiyor arkadaşlar, El ele, gönül gönüle vermenin zamanı artık, bir olmanın, birlik olmanın birbirimize sevgiyle yaklaşmanın, başkalarına gösterdiğimiz toleransın azıcığını da kendi partililerimize gösterme zamanı dostlar. Partimizin her kademesinde canla başla çalışırken hep destek oldunuz bana. Şimdi Ereğli’nin, bu güzel şehrin bana verdiklerine teşekkür edebilmek için, sizlere hizmet edebilmek için, derdimizin ve sesimizin Ankara’dan duyulabilmesi için, Her gün göç veren bu toprakların yeniden canlanarak bir cazibe merkezi olabilmesi için, En önemlisi 2 ay önce bugün kaybettiğim rahmetli babama verdiğim ve bu topraklar için bu ülke için hep elimden gelenin fazlasını yapacağıma dair sözümü tutabilmek için milletvekilliği görevine talibim.

Eğer sizler uygun görürseniz üyelerimiz ve genel merkezimiz uygun görürse sizleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmek istiyorum. Hiç bir zaman tersaneleri derhal canlandıracağız deyip ya da başka yalanlar söyleyip sizin umutlarınızı ya da oylarınızı çalmayacağımı biliyorsunuz zaten, Ancak bu şehri bu toprakları yeniden yaşanabilir yapabilmek için, Erdemir’de işçisi Yusuf kardeşimin, özel inşaatlarda soğuk ve sıcak demeden alın teri döken inşaat emekçisi Fahrettin kardeşimin, Emekli Öğretmen Burhan hocamın ve yaşare öğretmenimin, Maden emeklisi ismet çavuşun, köyde bostanında sebze yetiştirerek ailesine katkı sağlayan ayşe teyzemin, Subaşında tek derdi bir oğlunu işe koymaya çalışan simin teyzemin, Dedelerde Hayvancılık yaparak yaşamını sürdüren köylü Recep okur abimin veDikmen pasajı önünde açık alanda hayatını ayakkabı boyacılığı ile kazanan reşat abimin, yüzü yeniden gülsün, yarınlara umutla bakabilsinler diye adayım. Habib Kirişlerin, Şenol Çatmaların, CevatGünönü’lerin, Nazif Gözalanların, Esin Yazıcıların, Oktay Demiroğlu‘ların Bayram Gürkanların, Remzi Koçların, Fikri Turanların, Avni Çelebiler’in, Cevdet Yılmazların, İlker Öncel’lerin, İsmail Fota’ların, Kemal Anadolların, Ruhi Cöbekoğullarının, Nihat Özdemirlerin, Şefik Balcıların, Muhabbet Tezellerin, Remzi Yamanların, Durmuş Uzunların, Nevzat Erdemin, Muhammet Aslanların, Hasan Sarıkurt’ların, Nizammettin Akkayaların ve adını sayamadığım nice büyüklerimin onurla taşıdıkları CHP bayrağını, Kdz. Ereğli’de daha yükseğe çıkarmak için Mustafa Kemal Atatürk’ün tam bağımsız ve aydınlık Türkiye hedefi için bir nefer gibi çalışacağıma Söz veriyorum, Söz veriyorum Annemi babamı ailemi ve sizleri hiç bir zaman mahcup etmeyeceğim. Bu duygu ve düşüncelerimle Ereğli halkına ve sizlere tüm kalbi Duygularımla sevgi ve saygılar sunarım.”

“EĞİLİM YOKLAMASINDA DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM”

Son olarak Milletvekili aday adayı olarak çıktığım bu yolda, Üyelerin katılımı ile 7 Martta yapılacak Eğilim yoklamasında, kendimi önce Allaha sonra sizlere emanet ediyorum. Hepinize tekrar teşekkür ederim.”

Yaşar Balcı’ nın aday adaylığını açıkladığı tanıtım toplantısına, Eski İl Başkanı Osman Yayla, Atatürkçü Düşünce Derneği Karadeniz Bölge sorumlusu Emin Semih Özkök ile çok sayıda partili katıldı.

YAŞAR BALCI KİMDİR?

Ardahan_Posof ilçesinin bir köyünde yaşamını çiftçilikle sürdürürken, ekonomik nedenlerden dolayı 1965 yılında Kdz Ereğli’ye göç etmiş ve burada emeği ile yaşamını kazanmış bir ailenin çocuğuyum.

20.12.1960 muş doğumluyum. ilk-orta-lise tahsilimi Kdz Ereğli’de tamamladım.

1983 yılında Hacettepe Üniversitesini Kdz Ereğli Meslek Yüksek Okulu İşletme-Muhasebe bölümünü bitirdim.Daha sonra Anadolu Üniversitesi iktisat bölümünde lisans tahsilimi tamamladım.

Evliyim. Üniversite tahsilini yapmakta olan bir çocuğum var.

1978 – 1985 YILLAR ARASINDA Erdemirde işçi olarak çalıştım.

1986 yılından bu yana mali müşavirlik bürosu çalıştırmaktayım.

Çocukluğum, gençliğim, iş hayatım, sosyal ve siyasal yaşamım toplam 50 yılımı çok sevdiğim bana ve aileme çok şeyler kazandıran Kdz Ereğli’de yaşadım ve yaşamaya devam etmekteyim.

SİYASAL ÇALIŞMALARIM

1992-1994 Yılında CHP Kdz. Ereğli kurucu yönetim kurulu üyeliğini ve ilçe sekreterliği görevlerinde bulundum.

1995 yılında CHP-SHP birleşmesini gerçekleştirdik. Birleşme sonucunda 1995-1996 dönemi ilçe sekreterliği.

1996-1998 tarihleri arası örgütten sorumlu başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum.

2000-2004 tarihleri arası disiplin kurulu üyeliği ve il disiplin kurulu başkan yardımcılığı yaptım.

2005-2007 tarihleri arasında Zonguldak il yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum.

06.01.2008-29.12.2009 ve 29.12.2009 – 10.01.2011 tarihler arasında iki dönem CHP Kdz Ereğli ilçe başkanlığına seçildim.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisini %40 ile il genel seçimlerinde birinci parti yaptık. Belediye başkanlığını kazandıran ilçe başkanı olarak siyasal tarihimizde yerimizi aldık.

10.01.2011 tarihinde 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimde aday adayı olmak için çok severek yapmakta olduğum ilçe başkanlığı görevimden ayrıldım ve milletvekili aday adayı başvurusunda bulundum.

Halen Kdz. Ereğli’de 4 yıldır Mali Müşavirler Birliği Kdz Ereğli Şube Başkanlığı yapmaktayım.

Türkiye’nin birleştirici gücü CHP sini, halkın içinden biri olarak Zonguldak’ta iktidar yapmak üzere yola çıktım. Partili üyelerimin desteği ile sıramı aldığımda CHP sini önce Zonguldak’ta iktidar yapma sözü veriyorum.

Balcı-toplantı8 Balcı-toplantı7 Balcı-toplantı6 Balcı-toplantı5 Balcı-toplantı4 Balcı-toplantı3 Balcı-toplantı2 Balcı-toplantı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN