• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 268
  • Dünkü Görüntülenme: 1232
  • Toplam Görüntülenme: 4188127

Yanan Evlerinin Tek Odasında Yaşam Mücadelesi Veriyorlar

3 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
517 defa okundu.
Yanan Evlerinin Tek Odasında Yaşam Mücadelesi Veriyorlar

BİRLEŞTİRME YENİ

YANAN EVLERİNİN TEK ODASINDAN YAŞAM MÜCADELESİ VERİYORLAR
– 7 KİŞİLİK YILMAZ AİLESİNİN YAŞAM MÜCADELESİ

Karabük’te geçtiğimiz yıl evleri yanan 7 kişilik Yılmaz ailesi, tek göz odada adeta yaşam mücadelesi veriyor.

Karabük’ün Cumayanı köyünde geçen yıl elektrik kontağından çıkan yangın sonrası iki katlı evleri yanan Yılmaz ailesi, alt katın tek odasında yaşam mücadelesi veriyorlar.
Maddi imkansızlıktan dolayı yanan evlerini onaramayan Yılmaz ailesi, tavanı tahtalarla kaplı ve bazı camlarının naylonla örterek soğuk kış günlerinde zor şartlar altında hayatta kalma mücadelesi veriyor.
Ev sahibi Önder Yılmaz, evlerinin bir yıl önce elektrik kontağından çıkan yangın sonrası yandığını söyleyerek, “Evimiz yanalı bir sene oldu. İki katlı evimizdi ve her şeyimiz vardı. Şimdi ise hiçbir şeyimiz yok. Burada zor oluyor ama yaşam mücadelesi için yapacak bir şey yok. Kiralarda pahalı olunca başka yere de gitme şansımız yok. 5 çocuğum ve eşimle birlikte 7 kişi tek odada yaşıyoruz. Bütün her şeyimiz bir anda yok oldu. Kış ayındayız ama mecburuz burada yaşamaya. Yetkililerden tek isteğim evimi yeniden yapmak istiyorum. Durumumuz ortada” dedi.
Yılmaz ailesinin tek kız çocuğu ise yeni yılda tek dileğinin ise sıcak bir eve kavuşmak olduğunu belirterek, “Okula da gitmek istiyorum ama evimizi yapamadık” dedi.

AW287463 AW287463 AW287463 AW287463 AW287463 AW287463

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN