• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 78
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4713903

WİLMS TÜMÖRÜ HASTASI KÜÇÜK CEREN YARDIM BEKLİYOR

22 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
330 defa okundu.
WİLMS TÜMÖRÜ HASTASI KÜÇÜK CEREN YARDIM BEKLİYOR

WİLMS TÜMÖRÜ HASTASI KÜÇÜK CEREN YARDIM BEKLİYOR

– BARTIN’DA DERYA VE MEHMET ÜNSAL ÇİFTİNİN WİLMS TÜMÖRÜ NEDENİYLE VÜCUDUNDA HASARLAR OLUŞAN 7 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU, SAĞLIĞINA KAVUŞMAK İÇİN YARDIMSEVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR
Bartın’da Derya ve Mehmet Ünsal çiftinin Wilms tümörü nedeniyle vücudunda hasarlar oluşan 7 yaşındaki çocuğu, sağlığına kavuşmak için yardımseverlerin desteğini bekliyor.

Bartın’ın Büyükkıran köyünde oturan Derya ve Mehmet Ünsal çiftinin 7 yaşındaki çocuğu Ceren, 2013 yılında yakalandığı Wilms tümörü hastalığının ardından vücudunda oluşan tahribatlardan kurtulmak için mücadele ediyor. Hastalığın ardından sol böbreği alınan, kök hücre nakli olup, ışın tedavisi de gören Ceren’in kullandığı ilaçlardan dolayı safra kesesi de alındı.
Yapılan tetkiklerinde bu sefer de karın bölgesindeki ana damara yakın bölgede kitle tespit edilen Ceren, ameliyat için özel hastaneye sevk edildi. Özel hastanede ameliyatına girecek olan Ceren’in 16 bin ila 40 bin lira arasında değişen ameliyat masrafı da anne ve babasını kara kara düşündürüyor.

“ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNİYORUZ”
Eşinin asgari ücretle çalıştığını ve masrafı kendilerinin karşılamasının mümkün olmadığını söyleyen anne Derya Ünsal, “Hastalığı doktora gittiğimizde anlaşıldı. Bartın’daki muayenesinin ardından Ankara’ya gittik. Orada tahlilleri yapıldı. Böbreğinde tümör olduğu anlaşıldı. Kemoterapinin ardından ameliyata alınarak sol böbreği alındı. Kemoterapi döneminde ışın tedavisi de aldı. Yapılan değerlendirmelerinde karın bölgesinde kitle görüldü. Işın tedavisine alındı, ama giderilemedi. Hastanedeki doktorlar daha sonra bu ameliyatı yapamayacaklarını ifade ettiler. Bizi özel hastaneye gönderdiler. Özel hastanede ameliyata karar verildi. Ameliyatın masraflı olduğunu söylediler. Ameliyata kalp damar cerrahı da girerse 30-40 bin TL masraf çıkacak. Eğer bu doktorlar girmezse 16 bin lira masraf çıkartıldı. Eşim asgari ücretle çalışıyor. Bizim bunu karşılamamız mümkün değil bunun için yardım bekliyoruz” dedi.

12 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN