• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 576
  • Dünkü Görüntülenme: 880
  • Toplam Görüntülenme: 4080787

UYUŞTURUCU SATICILARINA CEZA YAĞDI

29 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
441 defa okundu.
UYUŞTURUCU SATICILARINA CEZA YAĞDI

 
– UYUŞTURUCU SATICILARINA CEZA YAĞDI

Zonguldak’ta uyuşturucu bulundurmak ve uyuşturucu ticareti yapmak suçlarından yargılanan biri tutuklu olmak üzere toplam 5 sanığa ceza yağdı.

Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık Sezgin K., tutuksuz sanıklar Ergin K. ve Hakan K. hazır bulundu. Diğer sanıklar Zeki K. ve Olcay Ç. ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile davaya katıldı.
Sabah erken saatlerde tutuklu bulunduğu Beycuma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan, Zonguldak Adliyesi’ne getirilen tutuklu sanık Sezgin K. mahkemede verdiği ifadesinde pişman olduğunu ve tahliyesini talep ettiğini söyledi.
Tutuksuz sanık Ergin K. ise ifadesinde, “Uyuşturucuyu benden aldıklarını söylüyorlar. Ben olayın gerçekleştiği tarihte Bartın Cezaevi’nde tutukluydum. Beraatımı talep ediyorum” dedi.
Hakan K. ve Zeki K. suçsuz olduklarını ifade ederek beraatlarını talep ederken, SEGBİS ile bağlanan tutuksuz sanık Olcay Ç. mahkeme heyetine verdiği ifadesinde, “2008 yılından beri esrar kullanıyorum. Savcı değişiyor, polis değişiyor bizim evimize operasyon yapılıyor” şeklinde konuştu.
Sanık ifadelerinin ardından kararın açıklandığı davada, sanıklar Sezgin K., Olcay Ç., Zeki K. ve Hakan K. uyuşturucu ticareti yapmak ve bulundurmak suçlarından 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanık Ergin K.’nin ise 6 yıl 20 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.
Karar sonrası sanıklardan Olcay Ç., “Şimdi siz bunu benim yaptığım kanaatine mi vardınız?” diyerek karara tepki gösterdi. Mahkeme Başkanı ise “Karar sırasında tartışılmaz. İtiraz hakkın var” dedi. 6 yıl 20 gün hapis cezası verilen sanık Ergin K. da “Allah’ın selamını veriyoruz, ceza alıyoruz” diye bağırarak salonu terk etti. Sanıkların yakınları da karara tepki gösterdi.

15 - Kopya 12 - Kopya 13 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN