• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 560
  • Dünkü Görüntülenme: 808
  • Toplam Görüntülenme: 4526727

ÜTÜLÜ GASPIN ZANLISI KOMŞUSU ÇIKTI

2 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
466 defa okundu.
ÜTÜLÜ GASPIN ZANLISI KOMŞUSU ÇIKTI

ÜTÜLÜ GASPIN ZANLISI KOMŞUSU ÇIKTI

– ÜTÜYLE BAŞINA VURDUĞU YAŞLI KADININ 7 BİN LİRASINI GASP EDEN KADIN ZANLI ADLİYEYE ÇIKARTILDI

Zonguldak’ta yaşlı kadının başına ütüyle vurarak evinde bulunan kasadaki 7 bin lirayı alan zanlı komşusu çıktı. Zanlı adliyeye götürülürken hastaneden taburcu olan yaşlı kadın o anları gazetecilere anlattı.
Edinilen bilgiye göre, Yeşil Mahalle’de ikamet eden 80 yaşındaki Hanife A., iddialara göre kendisini ziyarete gelen komşusu Çiğdem T.’nin saldırısına uğradı. Hanife A.’ya saldıran komşu, yaşlı kadının evine yeni aldığı ütüyle kafasına vurarak parçaladı.
Olay sonrası yaşlı kadın hastanelik olurken, başına üç dikiş atıldı. Çiğdem T. ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Çiğdem T., emniyet ekipleri tarafından Zonguldak Adliyesi’ne getirilirken yaşlı kadın evinde yaşadığı o dehşet anlarını anlattı.

“BENİ KORKUTMAK İSTEDİ”
Çiğdem T. ile sürekli görüştüklerini belirten Hanife A., yine olaydan bir gün önce Çiğdem’in kendisine misafirliğe geldiğini ifade etti. Yaşlı kadın, misafirlik sırasında çantasından bıçak çıkartan Çiğdem T.’nin kendisini korkutmaya çalıştığını söyledi.
Ertesi gün tekrar misafirliğe gelen Çiğdem T.’nin evdeki kasaya para koymak istediğini söyleyen Hanife A., o dehşet anlarını şöyle aktardı:
“Olaydan bir gün önce misafirliğe geldi. Otururken tabanca gösterdi bana. Gece 12’ye kadar oturdu yanımda. Demek ki akşam yapacaktı bir şey bana yapamadı. Bıçak çıkarttı çantadan beni korkutmak istedi. Ertesi gün 9-10 arası geldi. Bana ‘Senin kasana para koyalım’ dedi. Bende ‘Benim kasam’ yok dedim. Daha sonra da kasa var bozuk anahtarını kaybettim’ dedim. Bana ‘Paramı koyacak yerim yok. Senle ikimizin arasında kalsın. Koyalım’ dedi. Beni kandırmaya çalıştı. Bana ‘Maaşım bağlandı. Para çektim bankadan, koyacak yerim yok’ dedi. Benim de kasada 7 bin lira param vardı. Parasını benim kasaya koydu. Benim param da altındaki çekmecedeydi. Beş dakika sonra başka bir komşum geldi. Lahana fidesi istedi. Ben fide almaya gittim. Ona da ‘Sen evde dur’ dedim. Beş dakika geçmeden geri geldim. Bana ‘Gidiyorum’ dedi. Ben de gitmemesini ve iki bardak çay içmesini söyledim.”

“ÜTÜYÜ KAFAMDA BEŞ PARÇA ETTİ”
Çiğdem T.’nin evden ayrıldıktan sonra kasaya baktığını ifade eden Hanife A., “Çay içtikten sonra gidince benim aklım başıma geldi. Kasayı açıp bakmak istedim. Kasayı açtım. Onun parası da yok. Benim param da yok. Sonra ben apar topar kapısına gittim. Çiğdem ben seni bir evlat gibi seviyorum, niye böyle yaptın dedim” dedi.
Birlikte tekrar eve geldiklerini söyleyen Hanife A., bu sırada Çiğdem T.’nin kendisine saldırdığını anlattı. Hanife A., “Yattığım yatağın başında yeni aldığım ütüm vardı. Kafama pat pat vururken birde boğazımı sıktı kimseye demeyeceksin diye yemin edeceksin kafamı duvara vurdum diyeceksin dedi. Kafama vura vura ütüyü kafamda beş parça etti. Ütünün parçalarını çamaşır sepetinin içine saklamış” diye konuştu.
Hanife A., olay sonrası soruşturma başlatan polislere Çiğdem T.’nin gerçeği itiraf ettiğini anlattı. Hanife A., kayıp paranın da Çiğdem T.’ye ait evin dolabında bulunduğunu söyledi. Yaşanan olayın ardından Çiğdem T.’ye tepki gösteren Hanife A., “Polisler paramı o evde bulduklarını söyledi. Kocası işsizmiş dediler. Kocası boşta olan hırsızlık mı yapar” diyerek sitemini dile getirdi.
Çiğdem T. ise Cumhuriyet Savcısı’na verdiği ifadenin ardından nöbetçi mahkemeye çıkartıldı.

11774493_10152992808322304_388772960_n

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN