• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 330
  • Dünkü Görüntülenme: 558
  • Toplam Görüntülenme: 4464793

UMKE’den 8.5 Saatlik Hasta Kurtarma Operasyonu

11 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
407 defa okundu.
UMKE’den 8.5 Saatlik Hasta Kurtarma Operasyonu

BİRLEŞTİRME YENİ

UMKE’DEN 8.5 SAATLİK HASTA KURTARMA OPERASYONU
– 14 KİLOMETRELİK YOLU YÜRÜYEN KAR SAVAŞÇILARI, KOAH HASTASINA NEFES OLDULAR

Zonguldak’ta solunum sıkıntısı yaşayan hasta için yola çıkan UMKE ekipleri 14 kilometrelik yolu yürüyerek hastaya ulaştılar. İki saat boyunca hastanın başında bekleyen ekipler müdahalelerinin ardından KOAH hastasına adeta nefes oldular.

Beycuma beldesine bağlı Ayvatlar köyünde yaşayan 69 yaşındaki KOAH hastası Kasım Yardım’ın ailesi 112’yi arayarak ihbarda bulundu. İhbarı değerlendiren ekipler, paletli ambulans ile yola çıktı. Ancak yolu yarılayan paletli ambulans kar sebebiyle köye ulaşamadı.
Beş kişilik UMKE timi gece 00.15 sıralarında yola yola çıktı. Arazi araçlarıyla yaklaşık bir buçuk saat yol giden UMKE ekibi yolda kara saplandı. Araçlarını vinç yardımıyla 2 metrelik kardan kurtaran UMKE ekibi, köye ulaşmak için yola devam etti.
YEDİ KİLOMETRE YAYA YÜRÜDÜLER
Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri gece 03.00 sıralarında biri doktor, biri laborant ve üç acil tıp teknisyeni ile birlikte 7 kilometrelik yolu yaya yürüdüler. Karda yürüyerek köy yolunu tırmanan UMKE ekipleri, solunum sıkıntısı yaşayan Kasım Yardım’a ulaştı.
AYNI YOLU GERİ YÜRÜDÜLER
Ekipleri gören aile ise memnuniyetlerini dile getirdiler. Hasta Kasım Yardım’a tüm müdahaleleri yapan ekipler hastanın evde iki saat başında beklediler. Hastanın kendini iyi hissetmesi üzerine yola çıkan ekipler yaya olarak geldikleri 7 kilometrelik yol için geri dönüş yaptılar.
Aynı yolu yaya olarak yürüyen ekipler, araçlarına ulaştılar. Ekipler merkeze sabah 08.30 sıralarında dönüş yaptılar.

AW294699 AW294699 AW294699

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN