• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1000
  • Dünkü Görüntülenme: 618
  • Toplam Görüntülenme: 3654311

“Uluslararası Dostluk Maçı” buna denir…

20 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
414
“Uluslararası Dostluk Maçı” buna denir…

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde, bir şirketin Çinli çalışanlarıyla Çatalağzı Engelliler Derneği Futbol Takımı arasında dostluk maçı yapıldı.

İlçeye bağlı Çatalağzı beldesinde yaşayan Çinlilerle birlik, beraberlik ve dostluk bağlarını kuvvetlendirmek amacıyla Çatalağzı Engelliler Derneği üyeleri, futbol maçı organize etmeye karar verdi. Bunun için beldede faaliyet gösteren şirketin yetkilileriyle iletişime geçen üyeler, şirkette çalışan Çinlilerle futbol maçı oynama taleplerini iletti.

Şirketin sponsorluğunda gerçekleştirilen ve Çatalağzı Ümit Saka Stadı’nda oynanan dostluk müsabakası 6-6 beraberlikle sonuçlandı. Bu arada maç öncesi vatandaşlara Türk bayrağı hediye edildi.

“Engelli kardeşlerimiz bu durumdan çok mutlular”

Dernek Başkanı Özcan Albas,  yaptığı açıklamada, beldede engellilerin spor yapmaları ve sosyal faaliyetlerde bulunmaları için birtakım kurduklarını söyledi. Değişik gruplarla birçok karşılaşma yaptıklarını belirten Albas, “Firmaya böyle bir talepte bulunduk. Sağ olsunlar kabul ettiler, bizlere yardımcı oldular. Katılımlar yoğun, gerekli destekler verildiğinde bu tür etkinliklerimiz devam edecek.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN