• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 916
  • Dünkü Görüntülenme: 1186
  • Toplam Görüntülenme: 4243299

Uça Uça Bir Hal Olduk.!

18 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1050 defa okundu.
Uça Uça Bir Hal Olduk.!

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde bulunan Zonguldak Havalimanı yurt dışı seferlerine 9 ay açık kalıp, 4 ay ise kuş uykusuna yatıyor.

Batı Karadeniz Bölgesi’nin tek hava ulaşımı yapan ayrıca Filyos Vadi Projesi kapsamında önemli bir rol oynayan ve bölgenin gurbetçileri tarafından kullanılan ancak, kimi zaman kapalı konuma, kimi zamanda açık konuma bırakılan ara da siyasi ve bürokrasi krizlerine neden olan Zonguldak Havalimanı, 9 ay açık, 4 ay ise kapalı konumda kalırken ne yazık ki yurt içi seferlerine de hizmet yapamıyor.

Dönemin Başbakanlarından Rahmetli Bülent Ecevit zamanın da açılışı yapılan Zonguldak Havalimanı o zamandan bu zamana kadar çağ atlatamadı. Yine dönemin Zonguldak Valisi olan Yavuz Erkmen’in girişimleri sonucunda havalimanı tekrar açıldı. Havalimanı açıldı açılmasına ama büyük uçakların alana iniş yapması için tek şart olan Bostancı Dağı’nın traşlanması oldu. Dağın traşlanmasıyla birlikte yurt dışı seferlerin başlamasıyla birlikte gurbetçi atağı fazlalaştı. Ancak Germania Havayolları şirketi memleketlerine gelen gurbetçi vatandaşlara biletleri faiş fiyata satmaya başladı.

Yurt dışı seferleri devam ederken, yine girişimler sonucunda Borajet firması İstanbul-Zonguldak, Zonguldak-Trabzon seferleri yapmaya başladı. Ancak firma seferleri yolcu potansiyeli olmayınca sonlandırdı. Yurt dışı seferleri ise devam ediyor. Havalimanı yurtdışı seferlerine açık olmasına rağmen o kadar yapılan girişimler sonucunda iç hat seferleri yeniden başlatılamadı.

HAVALİMANI 1 YILDA ŞEHİT CENAZELERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Son zamanlarda artan terör olayları sonucunda Zonguldak Havalimanı vatan uğruna şehit olan askerlerine ev sahipliği yaptı. Son 1 yılda Zonguldak Havaliamanı Bartın, Karabük, Zonguldak ve Düzce olmak üzere çok sayıda şehidini bu havalimanına indirdi.

Şimdi soruyoruz; “Zonguldak Havalimanı’nda tam profesyonel olarak uçuşlar ne zaman başlayacak?

(Haber: Anıl TAŞKIRAN-ÖZEL)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN