• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 576
  • Dünkü Görüntülenme: 880
  • Toplam Görüntülenme: 4080787

Turpcu Çaycuma’lılarla Buluştu

27 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
223 defa okundu.
Turpcu Çaycuma’lılarla Buluştu

TURPCU ÇAYCUMA’LILARLA BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpcu 7 Mart tarihinde gerçekleştirilen eğilim yoklaması ardından başlattığı teşkilatlara teşekkür ziyaretlerini dün Çaycuma’da devam ettirdi.
Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak konuşma yapan CHP Çaycuma İlçe Başkanı Fuat Kalaycı Turpcu’ya teşekkürlerini sunarak, “7 Mart’ta yapmış olduğumuz eğilime göre 1. sırada yer alan Çaycumalı arkadaşımız Şerafettin Turpcu bir teşekkür ziyareti yapmak istedi. Bu amaçla bugün buradayız. Kendisine elde ettiği başarıdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından konuşma yapan CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Şerafettin Turpcu ise konuşmasında kendilerini destekleyen veya desteklemeyen tüm partililere teşekkürlerini sunarak, “Çok heyecanlı ve canlı bir önseçim geçirdik. Her ne kadar eğilim olsa da aslı önseçimdir. Partimiz bundan sonraki süreçlerde de Belediye Meclis üyelikleri il genel meclis üyelikleri ve Belediye Başkanları da önseçimle olacaktır. Ben ilk defa önseçime girdim ve böyle bir deneyimim yoktu.  iddialı arkadaşlarımız vardı. Mevcut milletvekillerimiz ve eski milletvekillerimiz vardı. Çaycuma’da da çok güçlü rakiplerimiz vardı. Başta eski ilçe başkanımız ve mevcut milletvekilimizin rakip olduğunu biliyorduk. Daha önce üyelerimizin onayına kendimizi sunamamıştık. Partimiz merkez yoklamasıyla adaylarımızı belirledik. Bazen kızdık bazen sustuk. Keşke o zamanlarda partimiz iktidar olsaydı ve AKP iktidarda olmasaydı. 2002 yılından bu yana merkez yoklamalarının fazla faydası olmadı ve 3 seçimdir yenildik. Her ne kadar eğilim yoklamaları bitse de bu hafta sonu büyük illerde devam ediyor. Biz bu eğilimle üyelerimizin hareketlendiğini gördük. Bu insanları örgütlerimizde tanıdılar. İnanıyorum ki 7 Nisan’dan sonra köylerde ve mahallelerde hareketlenmeler başlayacaktır. 7 Haziran’a kadar da bu enerjiden faydalanacağımızı düşünüyorum. Bunun böyle olmasından mutluluk duyuyorum. Dediğim gibi çok güçlü rakipler vardı ve onlarla bir yarışa girdik. Belli alınganlıklar olmuştur. Bunları arkadaşlarımızın bitirdiğini görüyorum. Listede yer alan almayan tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AKP TİTREMEYE BAŞLADI
Genel Merkez tarafından hazırlanan projelerin yavaş yavaş kamuoyuna anlatıldığını ve başlangıçta bile AK Parti’li yöneticilerin titremeye başladığını da söyleyen Turpcu, “Hedefimiz 7 Haziran’da AK Parti’yi iktidar indirmektedir. Genel Merkezimiz bu anlamda ciddi projeler ortaya koyuyor. Örneğin emeklilere bayramlarda verilecek olan ikramiyeler gibi birçok projelerimiz var. Bunlar AKP’yi titretmeye başlattı. 2011 seçimlerinde projelerimizi tam anlatamadık. Her partinin bir çöküşü vardır ve AKP’nin çöküşü biraz uzun sürdü. Çatırtılar başladı. 20 yıldır belediye başkanlığı yapan birine hükümet sözcüsü aleyhinde konuşabiliyor. Bu sadece orada değil Türkiye’nin her yerinde yapıyorlar. Biz sadece çöküşün çıtırtısını değil CHP’nin iktidara yürüyüşünün sesleri de geliyor. CHP kendi başına mı geliyor yoksa koalisyon mu diye konuşulmaya bile başladı. Biz milletvekili sayımızı 2’ye katlamasıyla ilgili mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

KIRSALDA YENMEMİZ GEREKİYOR
AK Parti’yi özellikle kırsalda yenilmesinin gerektiğini de sözlerine ekleyen Turpcu, “Önceki ilçe başkanımız Umut Başoğlu köylerde ciddi çalışmalar yaptı. Yeni ilçe başkanı arkadaşlarımızda bununla ilgili çalışma yapıyor. AKP’yi kırsalda karşılama ve oylarımızı öne geçirmeliyiz. Tüm çalışmalarımız bu noktada olmalı. Bu şekilde ilçelerimiz hazırlıklarını yapıyor. Önseçim biraz sancılı geçti ama o sancılar inanıyorum ki bitmektedir. Madem ki önemli olan Türkiye, Mademki önemli olan CHP’nin iktidara gelmesi o zaman gerekenin yapılması lazım. Önseçim sonuçlarına herkesin riayet edip tüm kaybeden ve kazanan arkadaşlarımızla birlikte parti örgütleri ile seferberlik ilan etmesi lazım. Bunların haricindeki her şey boş işlerdir ve boş işlerle uğraşmamamız lazım” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

45 41 42 43 44

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN