• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 476
  • Dünkü Görüntülenme: 3736
  • Toplam Görüntülenme: 4043793

Türkali’de denize atık su bırakan tesis CİMER’e taşındı

29 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1246 defa okundu.
Türkali’de denize atık su bırakan tesis CİMER’e taşındı

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyünde bulunan ve uzun yıllardır elektriği kesik olan ayrıca denize bıraktığı atık suyla çevre kirliliği oluşturan arıtma tesisi vatandaşlar tarafından CİMER’e taşındı.

Uzun yıllardan bu yana Türkali köyünde elektriği kesik halde yeterli işlevini yerine getiremeyen ve kanalizasyon sularının doğrudan denize aktığı atık su arıtma tesisini vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne şikayette bulundu.

Vatandaşlar çevreye akan suyun insan sağlığı açısından tehlike arz ettiğini ifade ederek yetkilileri göreve davet etti. CİMER’e yapılan şikayette; ” Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Türkali köyü sınırları içinde kalan ve geçtiğimiz dönemlerde alt yapısı Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Türkali Köyü Kanalizasyon ve Alt Yapı çalışması tamamlanmış ancak demiryolu İstasyon mevkiinde yapılan Atık Su Arıtma Tesis ünitesi uzun yıllardır köye katkı sağlamamıştır. Uzun yıllardan bu yana elektriği kesik olan Atık Su Arıtma Tesisi ne yazık ki kaderine terk edilmiş olup, Türkali köyü Köylere Hizmet Götürme Birliği kapsamında maalesef geri kalmıştır. Ayrıca Atık Arıtma Tesisine gelen atık su buradan direk denize akmaktadır. Yapılacak olan ön inceleme çerçevesinde buranın yeniden ele alınması, kontrolden geçilmesi, Kilimli Kaymakamlığı İlçe Özel İdare yetkilileri tarafından incelenmesi gerekmektedir. Buradan çıkan atık su ayrıca insan sağlığını tehdit etmektedir. Atık Su Arıtma Tesisinin depo kısımları ile diğer demir aksamları zamanla çürüme noktasına gelmiş ve kullanılamaz hale gelmiştir.” denildi. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN