• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 288
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680739

Türkali ve Göbü Arasında Kalan Yolda Flaş Gelişme.!(Görüntülü)

13 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1230 defa okundu.
Türkali ve Göbü Arasında Kalan Yolda Flaş Gelişme.!(Görüntülü)

geniebanner2

–  SAHİL YOLU “ÖLÜM YOLU” OLMAKTAN ÇIKIYOR
– ZONGULDAK’IN KİLİMLİ İLÇESİNE BAĞLI TÜRKALİ İLE GÖBÜ KÖYÜ ARASINDA KALAN VE “ÖLÜM YOLU” OLARAK ANILAN SAHİL YOLUNDA YAPILAN İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞILDI

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali ile Göbü köyü arasında kalan ve “Ölüm Yolu” olarak anılan sahil yolunda artık sona yaklaşıldı.

Sürücülerin korkulu anlar yaşadığı Zonguldak’ı Filyos’a bağlayan sahil yolu bitme aşamasına geldi. Geçtiğimiz Mayıs ayında başlayan çalışmalarda yüklenici firma tarafından ilk önce dar olan yerler iş makineleri yardımıyla tıraşlandı. Genişletme çalışmalarından sonra duvar örme işi yapan firma gelerek bölgede duvar örmeye başladı. Filyos ile Zonguldak’ı birbiriyle bağlayan yolda bu yıla kadar çok sayıda ölümlü kazalar yaşanmasına rağmen yapılan yol kapatma eylemlerinden sonra yol çalışması başlatıldı. Ayrıca yine geçtiğimiz yıllarda yaşanan bir kazada Filyos-Zonguldak arası yolcu taşımacılığı yapan otobüsün bu yoldan geçmesi sonucunda Muslu’da kaza yaptıktan sonra devrilmesinin ardından 2 kişi ölmüş ve çok sayıda kişi yaralanmıştı. Ayrıca bu kazalardan sonra yine aynı yol olan “Ölüm Yolu”nda yaşanan olaylardan sonra köy halkı yolu kapatarak eylem yapmış ve seslerini yetkililere duyurmuştu. Yetkiler daha sonra bu yapılan eylemleri göz önünde bulundurarak kısa zamanda bu yola başlandı. Yapılan yol çalışmaları son hızla devam ederken, genişletme çalışmaları tamamlandı.

“ŞOFÖRLERİMİZ RAHAT EDECEK, DUVAR İŞİ BU YIL SONUNDA BİTECEK”
Geçtiğimiz günlerde genişletme çalışmalarının ardından yüklenici firma tarafından duvar örme işine başlandı. Duvar örme işinin bu yıl sonuna kadar devam edeceği kaydedilirken, iş bittikten sonra yolun stabilize edileceği ve daha sonrada bariyerlerin yapılacağı ayrıca yolun belirli kısımlarını da uyarı ve ikaz levhaları yerleştirileceği kaydedildi. Duvar örme işini yürüten yüklenici firma yetkililerinden Şemsettin Çelebi şöyle konuştu:
“Yolun eski hali çok kötüydü. Biz burada genişletme çalışması bitti. Duvarcılarımız 6 metre yüksekliğinde duvar örüyor. Bu yılın sonuna kadar duvar örme işimiz bitecek. Şoförlerimiz rahat edecek. Çalışmalarımız devam ediyor.”

caydilbanner


AW242706

 

AW242706 AW242706 AW242706 AW242706

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN