• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 676
  • Dünkü Görüntülenme: 860
  • Toplam Görüntülenme: 4244873

Türkali – Göbü arasında çıkan yangın kontrol altına alındı.

4 Ağustos 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
10931 defa okundu.
Türkali – Göbü arasında çıkan yangın kontrol altına alındı.

Zonguldak’ın Kilimli İlçesine bağlı Türkali Köyü ile Göbü Köyü arasındaki İlbiz-Almalı bölgesinde bugün öyle saatlerinde maki alanda çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Bugün saat 15.30 sıralarında henüz neden çıktığı belli olmayan yangına Jandarma ekipleri ve yangın mahaline gelen Zonguldak Orman Müdürü ile Orman Müdürlüğüne bağlı ekipler söndürme çalışmalarına bizzat katıldılar.

Yangın bölgesine karadan ulaşım zor olduğu için itfaiye ekiplerinin yangına müdahelesi hortum uzatılarak yapıldı. Bölge vatandaşlarıda yangına yardım etmek için hazır bulundular.

Yangının, çam ağaçlarının bulunduğu sık ormanlık alana ulaşmaması için itfaiyenin ve diğer ekiplerin gayretli çalışmaları sonucu yangın 1 buçuk saat içinde 17.05 gibi kontrol altına alındı.

Yangın söndürme çalışmalarına katılan Göbü köyü muhtarı Burhan Oral, yangını söndürmek için gelen uçağın hava ve corafi şartlar nedeniyle müdahele edemediği bilgisini paylaştı.

Sogutma çalışmalarının devam ettiği yangının kontrol altına alınması Türkali – Göbü ve bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Zonmedya Haber Merkezi

HABER FOTOĞRAFLARI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN