• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 94
  • Dünkü Görüntülenme: 298
  • Toplam Görüntülenme: 4745993

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Anısına Çorba Dağıttı (Görüntülü)

18 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
459 defa okundu.
Türk Eğitim-Sen Çanakkale Anısına Çorba Dağıttı (Görüntülü)

TÜRK EĞİTİM-SEN ÇANAKKALE ANISINA ÇORBA DAĞITTI

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla Türk Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği tarafından Yeni Camii yanında buğday çorbası ikramında bulundu.

Düzenlenen etkinliğe; Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Sanatçı Ercan Gönültaş, oğlu Burak Şahan Gönültaş, Türk Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Tarık Arslan, yönetim kurulu üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla Türk Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği Yeni Cami’nin yanında vatandaşlara Çanakkale savaşlarında Türk askerinin yediği buğday çorbası ikramında bulundu. Ayrıca ilçede bulunan Şehit Hasan Yağlı İlkokulu, Gemiciler Ortaokulu, Nihat Kantarcı Anadolu Lisesinde de çorba dağıtımı yapıldı.

Türk Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Tarık Arslan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Çanakkale Zaferi’nin kutlandığı bu anlamlı günde Türk Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği olarak bu toprakları ne şartlarda ne nasıl kazanıldığını anlatmak adına Mehmetçiğimizin 1 günlük öğünü olan bazen de 1 günlük istihkakı olan yağlı Buğday çorbasını Çaycuma halkına ve öğrencilerimize dağıttık. Bizler bu anlamlı günde buraya katılan arkadaşlarımıza ben teşekkür ediyorum. Bu nedenle de canını feda etmiş gelmiş, geçmiş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu çalışmamızı gerçekleştirmede yardımcı olan başta Çaycuma Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Müftülüğümüze çok teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı bir işe vesile olmuşuzdur” dedi.

(Haber-Foto-Kamera: Anıl TAŞKIRAN)

14 - Kopya 13 - Kopya

36 37 38 39 40

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN