• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 94
  • Dünkü Görüntülenme: 298
  • Toplam Görüntülenme: 4745993

Toprak altında 3 saatlik yaşam mücadelesi

9 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
718 defa okundu.
Toprak altında 3 saatlik yaşam mücadelesi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir tuğla fabrikasında meydana gelen olayda genç işçi toprak altında kaldı ve 3 saatlik operasyon sonucunda kurtarıldı.

Turgutlu’da faaliyet gösteren özel bir tuğla fabrikasında meydana gelen olayda dozer operatörü olarak çalıştığı öğrenilen Serkan Esmer(19) isimli genç işçi yaklaşık 2 metre yükseklikteki toprak yığının altında kaldı. Bölgeye intikal eden Manisa Büyükşehir Belediye Turgutlu İtfaiye Amirliği ekipleri ilk önce toprak yığını altında kalan Serkan Esmer’in daha da aşağıya kaymaması için önlem aldı. Bölgeye bir çok iş makinesi gelirken tam 3 saatlik süren çalışma neticesinde genç işçi toprak altından sağlıklı bir şekilde çıkarıldı. İtfaiye ekiplerinin hummalı çalışmalarına fabrika personeli de katıldı. 3 saat toprak altında kalan Serkan Esmer çalışmaları şaşkın ve korkulu gözlerle takip etti. Çalışmalar esnasında şahıs toprağın çökmesi neticesinde ikinci kez toprağın altında kaldı ancak itfaiye ekipleri toprak altında yaşam mücadelesi veren Serkan Esmer sıkıştığı yerden kurtardı.

Fabrikadaki mesai arkadaşlarının alkışları eşliğinde toprağın altından çıkan Serkan Esmer verdiği yaşam mücadelesini kazandı. Bölgede hazır bulunan sağlık ekipleri ise şahsa ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Talihsiz işçinin durumunun iyi olduğu öğrenilirken polis ekipleri konuyla ilgili soruşturma başlattı.

16 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN