• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 174
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4713999

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİNDEN DEMİRPARK AVM’DE İLGİNÇ ETKİNLİK

3 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
607 defa okundu.
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİNDEN DEMİRPARK AVM’DE İLGİNÇ ETKİNLİK

geniebanner2

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİNDEN DEMİRPARK AVM’DE İLGİNÇ ETKİNLİK

Bülent Ecevit Üniversitesi Toplum Gönüllüleri ekibi Demirpark AVM’de ilginç bir etkinliğe imza attı. Engeli olmayan vatandaşlara engelli vatandaşların kullandığı ekipmanlar kullandırıldı. Etkinliğe katılan vatandaşlar ekipmanları kullanırken hayli zorlandı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Toplum Gönüllüleri grubu üyeleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Demirpark AVM’de günün önemine ilişkin bir etkinlik düzenlediler. AVM’nin engelliler için de engelsiz bir mekan olduğunu söyleyen üyeler, AVM’ye gelen vatandaşları rastgele çevirerek etkinliklerine dahil etti.
Etkinlik hakkında bilgiler veren Toplum Gönüllüleri Koordinatörü Melike Nursen Ayhan, “Kulübümüz bu yıl aktif hale geldi. Birkaç projemiz var. Farklı olarak da bu yıl özel günleri kutluyoruz. Bu proje de özel günler kapsamında kutladığımız bir proje. Tamamen halka farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bir proje. Bu kapsamda bir şeyleri değiştirmek istiyoruz. Tamamen Zonguldak için bir şeyler yapmaya çalışıyor, yerelden aldıklarımızı yerele veriyoruz. Bu bağlamda yerelin de desteğini bekliyoruz. Bu gün de engelliler gününde insanlara farkındalık oluşturmak ve onlara bir şeyler anlatmak için buradayız” diye konuştu.
Proje sorumlusu İsmail Alak ise yaptığı açıklamada; “Bizim projemiz iki aşamada gerçekleşiyor. Birinci aşama Valilik önünde gerçekleştiriliyor. İkinci aşama ise AVM’de gerçekleştirildi. Yoldan geçen hiçbir fiziksel engeli olmayan vatandaşların engelli vatandaşlarımızın kullandığı bazı aletleri ve bu aletleri de yanımızda getirdik; koltuk değneği, tekerlekli sandalye gibi cihazları kullanmalarını istedik. Hiçbir şekilde bu aletlerle karşılaşmamış insanlar vardı. Onlar da bu sayede bu aleti kullanmanın zorluğunu anladılar ki bu sayede caddeye çıkan vatandaşlar ikincilleştirilmemiş ve geri plana atılmamış olacak. Demirpark AVM Zonguldak’ta engelli vatandaşlarımız için engelsiz alan olarak oluşturulan tek merkezdir. Zonguldak için engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği bir yerdir.”

caydilbanner

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN