• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 192
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714017

TOPALOĞLU “TÜKETİCİLERDEN ALINAN BEDELLER HAKSIZ”

19 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
429 defa okundu.
TOPALOĞLU “TÜKETİCİLERDEN ALINAN BEDELLER HAKSIZ”

BİRLEŞTİRME YENİ

TOPALOĞLU “TÜKETİCİLERDEN ALINAN BEDELLER HAKSIZ”

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, tüketicilere uyarılarda bulundu.

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, kayıp kaçaklarla ilgili konuda tüketicinin mağdur edildiğini yapılan kesintilerin geri iade edilmesini istedi. Topaloğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bu kayıp kaçaklarla ilgili yargıtay genel kurulu bir karar aldı. Karar doğrultusunda bu alınan bedellerin haksız olduğunu tüketiciden böyle bir bedel alınmasının önünün mutlaka alınmaması noktasında görüş bildirdi. Bu bağlamda. Örgütlerimiz bir faaliyet yürütmüştür. Fakat ne yazık ki bu hizmeti veren kurumlar şirketler 2007 yılından itibaren yapılan kesintiler hakkında bilgi vermemekte sadece 2014 yılına ait belge vermektedir. Biz örgütler olarak bunu kabul etmiyoruz çünkü 10 yıllık belge alamadığınız takdirde tüketici hakem heyeti sadece belge üzerinde karar verdiği için bunu almak şansları yok. Bu anlamda genel merkezimiz gerek bizler bu konuda bizleri bir çalışma yürütüyoruz. Aynı zamanda bu hafta içinde enerji bakanlığında bir görüşme yapılacak. Biz bu kesintilerin kesinlikle durdurulmasını ve bu güne kadar yapılan kesintilerinde tüketicilerimize iade edilmesini talep ediyoruz. Tüketicilerimiz bir kez daha mağdur olmamaları için bir süre daha beklesinler ki bizde bu belgelerin tamamını alıp hakem heyetlerine öyle başvuralım ya da bakanlık bu konuda bir düzenleme yapsın tüketicilerin mağduriyetini kökünden çözsün. Çünkü yoksul ve dar gelirli insanların bu paraya ihtiyacı var. Bu kesinti tamamen yasa dışı bir kesintidir. Tüketicilerin hiçbir günahı yoktur.”

‘ENERJİ-SA GELİŞİ GÜZEL UYGULAMALARLA VATANDAŞI MAĞDUR EDİYOR’
Köylerde yağan şiddetli yağış sonrası Enerjisa tarafından sayaçların 5 aydır okunmadığını gerçekleşen kilovat aşımında tüketiciye fazla fatura geldiğini ifade eden Toplaoğlu şöyle konuştu: “Enerji sa hakkında tüketicilerimizden çok sayıda şikayet var. Köylerimizde 4 ay 5 ay okumayan sayaçlar var. Biliyorsunuz belli bir kilovatı geçtikten sonra ücret tarifesi de değişiyor. Daha fazla bir ücret alıyorlar. Bu konuda da biz yeni bir girişimde bulunduk. Bununla ilgili çok şikayet geldi. Konuyla ilgili yazılı bir belge ile kuruma başvurduk. Önümüzdeki günlerde onun cevabını aldığımız zaman kamuoyuyla paylaşacağız. Kurum tamamen gelişi güzel keyfi olarak faturaları biriktirmekte ve tüketicileri mağdur etmektedir. Biz kurum yetkililerine tekrar sesleniyoruz. Bir an önce tüketicilerin sayaçları zamanında okunsun. Tüketicilerimiz ikinci kez bir daha mağdur edilmesinler.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN