• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 7238
  • Dünkü Görüntülenme: 968
  • Toplam Görüntülenme: 4463529

TEPKİLERİNİ KIRAATHANE KAPISINA ASTIKLARI YAZIYLA GÖSTERDİLER

13 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
434 defa okundu.
TEPKİLERİNİ KIRAATHANE KAPISINA ASTIKLARI YAZIYLA GÖSTERDİLER

14

TEPKİLERİNİ KIRAATHANE KAPISINA ASTIKLARI YAZIYLA GÖSTERDİLER
– 2-B YASASINA TEPKİ GÖSTEREN MAHALLELİ: “MEKANIMIZ SİYASİLERE KAPALIDIR”

Zonguldak’ın merkeze bağlı en kalabalık mahallelerinden birisi olan ve yaklaşık 25 bin kişinin yaşadığı Tepebaşı Mahallesi’nde kahvehane kapılarına 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde, “2-B mağduriyetimiz çözüme ulaşmadan gönlümüz ve mekanımız siyasilere kapalıdır” yazısı asılarak ilginç bir eylem yapıldı.

25 bin kişinin yaşadığı Tepebaşı Mahallesi sakinleri, 2-B yasası sebebiyle tapusunu almak istedikleri evlerine yüksek fiyatlar çıkınca mağduriyetlerini dile getirdiler. Siyasilere olan tepkilerini de kıraathane kapısına astıkları yazıyla gösteren mahalle sakinleri, 7 Haziran 2015 günü yapılacak olan genel seçimler öncesi milletvekili adaylarına çağrıda bulundular.
Yıllardan beri Tepebaşı Mahallesi’nde oturan ve aynı zamanda kahvehane çalıştıran evli, iki çocuk basası Turan Keskin (36) burada yapmış olduğu açıklamada, tepkisini şöyle dile getirdi: “Biz her seçimlerde vatandaş olarak Tepebaşı, Yeşil Mahalle, İnağzı, Kapuz, Yeni Mahalle olarak yaklaşık 40 bin seçmen olarak sözünü tutmayan siyasetçilerin oyuncağı olmayacağız. Biz Zonguldak emekli şehri olarak rızkımızı kimseye yedirmek gibi niyetimiz yok. Bu topraklar bizim atalarımızdan, dedelerimizden kalma. Tek niyetimiz 2-B sorununun çözülmesi, eğer çözülmezse hiçbir parti siyasetçisini kapımızda görmek istemiyoruz.”
Mahalle sakinleri, 2-B sorununun çözülmesini bekliyor. Ev sahiplerinden 85 bin lira ile 1 milyon lira arasında tapu parası isteniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN