• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 134
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684337

TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ ANTALYA’DAN KUPALARLA DÖNDÜ

2 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
687 defa okundu.
TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ ANTALYA’DAN KUPALARLA DÖNDÜ

TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ ANTALYA’DAN KUPALARLA DÖNDÜ

Türkiye’nin en eski ve köklü kulüplerinden olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün lisanslı oyuncuları Antalya’dan 2 kupa alarak döndü.
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün lisanslı oyuncuları Sude Naz Döner ve Umur Uygar Orhan Antalya’nın Manavgat ilçesinde yapılan Türkiye Tenis Federasyonu 14 yaş Franke Cup Şampiyonasında guruplarındaki tüm oyuncuları yendikten sonra final maçlarını da kazanarak şampiyon oldular ve birincilik kupalarına Zonguldak’ getirdiler.
26-31 Ekim tarihleri arasından Manavgat’taki tesislerinde yapılan ve çeşitli illerden 40 erkek 35 bayan tenisçinin katıldığı Türkiye Tenis Federasyonu 14 yaş Franke Cup Şampiyonasında Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün oyuncusu Sude Naz Döner mücadele ettiği 3. Gurupta Ankara’dan A.E.Tandoğan’ı 6/3-6/1. Aydın’dan M.Biçer’i 6/1-6/0 ve Ankara’dan S.Başterzi’yi 4/6-6/2-6/1’lik skorlarla mağlup ettikten sonra final maçında şampiyonaya Ankara’dan katılan G.M.Kargın’ı 6/4-6/3 yenerek şampiyonluk kupasını kazandı.
Erkekler kategorisinde de Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün oyuncusu Umur Uygar Orhan mücadele ettiği 3. Gurupta Ankara Tenis Kulübü oyuncusu B.K.Elmas’ı 7/6-6/0,yine Ankara’dan M.Kıncal’ı 7/6-6/3 ve Konya’dan G.Dolanmaz’ı 6/3-6/3 lük skorlarla mağlup ettikten sonra final maçında şampiyonaya Ankara’dan katılan Ş.E.Arslan’ı 7/6-5/7-6/1’lik skorla yenerek şampiyonluk kupasını Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübüne kazandırdı.
KULÜP BAŞKANI ÇETİN ÖZÇEP OYUNCULARINI KUTLADI
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün Başkanı Çetin Özçep Antalya’da yapılan tenis şampiyonasından birincilik kupaları ile dönen oyuncularını kutladı. Başkan Çetin Özçep şunları söyledi:
“Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü 65 yıldır Zonguldak kentini tenis sporunda başarıyla temsil etmektedir. Yetiştirdiğimiz sporcular ile birçok kupalar kazanılmıştır. Daha da önemlisi kulübümüzde eğitim alan tüm sporculara verilen disiplin, rakibe, izleyicilere ve yöneticilere saygı ve fair play ruhudur. Kulübümüzün sportif başarıları yanında 65 yıllık kültür ve disiplini de ülkemizin her yerinde takdirle karşılanmaktadır. Antalya’dan kupalarla dönen oyuncularımızı, antrenörlerimizi ve ailelerini kutluyorum. Yönetim Kurulumuz ve kulübümüzün tüm mensupları ile birlikte Zonguldak kentine ve ülke sporuna hizmet etmek için büyük çaba sarf etmekteyiz.2015 yılı başında ana branşımız tenisin yanı sıra faaliyete geçirdiğimiz ve lig ve şampiyonalara katılmaya başladığımız diğer branşlarda da aynı disiplin ve fair play ruhuyla şehrimizi temsil etmeye devam edeceğiz.”

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN